English | دری

نقش رسانه های اجتماعی در افغانستان

نقش رسانه های اجتماعی در افغانستان

images (31)در دومین روز نشست ملی رسانه های اجتماعی (پیوند) اهمیت رسانه های اجتماعی بخصوص فیسبوک، تویتر و یوتیوب مورد بحث وبررسی قرار گرفت.

موضوع که بیشتر روی آن تاکید گردید عملکرد رسانه های اجتماعی بحیث کمک کننده برای رسانه های تصویری، صوتی وچاپی بود و ثانیأ سهم مردم در اطلاع رسانی در پهلوی رسانه های صوتی، تصویری و چاپی مطرح گردید.

بطور کل نقش رسانه های اجتماعی مثبت خوانده و شد ودر برخی موارد به حیث تسهیل کننده بخش اطلاع رسانی از طرف نمایندگان رسانه تلقی گردید و نمایندگان رسانه های مستقل تصریح نمودند که رسانه های اجتماعی میتواند بحیث یک کمک کننده باشد، اما ما نمیتوانیم که به عنوان منبع موثق از رسانه های اجتماعی استفاده نماییم.

نکته ای را رسانه های مستقل روی آن تاکید میورزیدند این بود که ما فقط سوژه را از رسانه های اجتماعی میگیریم و بعد از اینکه  صحت بودن خبر واطلاعات توسط مراجع رسمی تصدیق شود، آنرا به نشر میرسانیم.

در جریان این نشست مسئولین دولتی نیز سخنرانی داشتند و نقش رسانه های اجتماعی را در کارهای دولتی مثبت خواندند .

صدیق صدیقی سخنگوی وزارت داخله رسانه های اجتماعی را یک منبع خوب برای اطلاعات پولیس توصیف نمود و به عنوان نمونه از عکس های که در روز 18 سنبله از گشت و گزار افراد مسلح در شهر توسط رسانه های اجتماعی به دسترس وزارت داخله قرار داده شده بود یاد آوری نمود و گفت :ما یک پریزینشن بزرگ از 200 قطعه عکس دریافت شده آماده نموده و به ادارات مربوطه وزارت داخله تسلیم نموده ایم تا متخلفین را شناسایی و در دستگیری آنها اقدام نمایند.

نماینده کمیسیون انتخابات نیز نقش رسانه های اجتماعی را در انتخابات سال آینده مثبت و موثر خواند و تاکید نمود برای اطلاع  رسانی کیسیون مستقال انتخابات  از رسانه های اجتماعی استفاده نموده و به عنوان مثال از موجودیت صفحه فیسبوک کمیسیون مستقل انتخابات یاد آوری نمود.

نماینده وزارت اطلاعات فرهنگ نیز حمایت خویشرا از کاربران رسانه های اجتماعی اعلام نمود و وضعیت رسانه های اجتماعی در افغانستان را به مقایسه به بعضی از کشور های همسایه بهتر توصیف نمود .

در اخیر این نشست رسانه های اجتماعی از ابعاد مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی  موردبحث وبررسی قرار گرفت و جمع بندی نظریات بطور خلاصه ارایه گردید.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*