English | دری

Breaking News

نظارت حکومت روی پروژه‌های بزرگ ولایت فراه

نظارت حکومت روی پروژه‌های بزرگ ولایت فراه

دوکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان دیروز چهارشنبه (۱۷ عقرب)، با نماینده ولایت فراه در پارلمان کشور و شماری از بزرگان و جوانان این ولایت دیدار و گفتگو کرد.

رییس اجراییه کشور در این دیدار گفت: حکومت برای تطبیق پروژه‌های بزرگ ولایت فراه تمرکز و نظارت لازم را دارند و کار آن‌ها متوقف نخواهد شد.

رییس اجراییه کشور افزود که در زمینهٔ معارف، تحصیلات عالی و بورسیه‌های تحصیلی نیز اقدامات عملی صورت می‌گیرد. دوکتور عبدالله عبدالله گفت به وزارت زراعت هدایت می‌دهد که تخم اصلاح شدهٔ بذری را برای دهقانان این ولایت تهیه و توزیع نماید.

محمد سرور عثمانی فراهی نماینده ولایت فراه در پارلمان کشور در بارهٔ وضعیت امنیتی و مشکلات پروژه‌های توسعه‌یی به ویژه بند بخش آباد، بند کمال خان، سرک، معارف و زراعت معلومات ارایه کرد.

وی از رییس اجراییه کشور خواست که در قسمت فعال شدن بازار مشترک در ولایت فراه توجه نماید؛ زیرا با انجام این کار میزان عواید و اشتغال‌زایی افزایش می‌یابد. او همچنان خواهان تامین امنیت شاهراه‌‌ها و رشد ترانزیت و تجارت در این ولایت گردید.

همچنانجوانان ولایت فراه خواسته‌ها و پیشنهادات‌شان را در عرصهٔ معارف، تحصیلات عالی، بورسیه‌های تحصیلی، کاریابی و مشارکت عادلانهٔ سیاسی با رییس اجراییه کشور مطرح کردند و خواستار توجه لازم گردیدند.

شماری از باشنده‌گان این ولایت گفت: دهاقین از رهبری حکومت انتظار دارند که از محصولات زراعتی حمایت کنند و زمینهٔ مصرف آن را در نهادهای امنیتی و دولتی فراهم سازند.

همچنان، بزرگان و جوانان ولایت فراه خواستار تقویت پروژه‌های توسعه‌یی و تسریع روند کار پروژ‌های منظور شده به ویژه بند بخش آباد و بند کمال خان در این ولایت شدند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*