English | دری

Breaking News

نشست پیرامون تسریع کار بند سلما

نشست پیرامون  تسریع کار بند سلما

انجنیر علی احمد عثمانی وزیر انرژی و آب جمهوری اسلامی افغانستان در حالیکه نماینده گان وزارت مالیه، اقتصاد، و شورای ملی همراه با معاون سفیر هندوستان در افغانستان و یک عضو دیگر این سفارت پیرامون بند سلما دیدار و گفتگو کردند.
در نخست وزیر انرژی و آب از مسئولان کمپنی هندی خواست تا معلومات مختصر پیرامون پیشرفت  کار بند سلما ارائه نمایند.

هیئت هندی جریان کار و میزان رشد کار بند سلما را از سال 2005 تا کنون توضیح داده و به پرسش های وزیر انرژی و آب پاسخ ارائه کرد.
در این نشست سناتور احمد جاوید رووف، قاضی نذیر احمد حنفی، خانم نجلا دهقان نژاد، غلام فاروق نظری و خلیل احمد شهید زاده پرسش های جدی شان را پیرامون هزینه افزایش قیمت و میزان تولید برق با هیئت هندی مطرح کردند، اعضای پارلمان نیز از هیئت هندی پرسیدند تا معلومات کامل باید به وزارت خانه های مربوطه افغانستان ارائه گردد که از سوی آن هیئت پاسخ های مورد نظر ارائه شد.

هیئت هندی از چالش های امنیتی، مسافه راه و تغییر هزینه های ساخت این پروژه گفت و تاکید کرد دولت هند متعهد است تا 42 میگاوات برق را از بند سلما برای شهروندان افغانستان تولید کند.

در ادامه این نشست وزیر انرژی و آب برای هیئت هندی هدایات لازم پیرامون نهایی سازی کار ساخت بند سلما داد که از جانب هیئت هندی استقبال شد

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*