English | دری

نشست هماهنگی و توسعه یی برنامه ریزی خاص سازمان ملل متحد در بنکاک

نشست هماهنگی و توسعه یی برنامه ریزی خاص سازمان ملل متحد در بنکاک

Taswirنشست هماهنگی و برنامه ریزی های خاص سازمان ملل متحد برای اقتصاد آسیا میانه امروز به ریاست ارشاد احمدی معین سیاسی وزارت خارجه کشور در دفتر سازمان ملل در بنکاک برگذار شد.

به اساس یک گزارش از ریاست نشرات وزارت خارجه افغانستان، در این نشست ارشاد احمدی از آماده بودن افغانستان در بخش های انجام مسوولیت های این کشور به عنوان رییس سپیکا در سال 2014 اطمینان داده و گفت این کشور در امور کامیابی برنامه های سپیکا، انکشاف و توسعه همکاری های منطقوی تلاش می نماید.

در این نشست که معاون اجراییوی کمیسیون اقتصادی اجتماعی سازمان ملل برای آسیا پاسیفیک نماینده کمیسیون امور اقتصادی سازمان ملل متحد برای اروپا نماینده کشور ترکمنستان گرد هم آمده بودند به این نتیجه رسیدند که نشست شورای حکام سپیکا در پایان سال 2014 در افغانستان برگزار شود.

در هشتمین نشست شورای بزرگان سپیکا که در شهر آلماتا  در 22 نومبر 2013 برگزار شده بود کشور های عضو سپیکا از نامزدی دولت افغانستان به عنوان رییس این برنامه های در سال 2014 میلادی حمایت نمودند.

گفتنی است که سپیکا در سال 1998 میلادی از طرف رییسان جمهوری های ازبکستان، ترکمنستان، تاجیکستان، قزاقستان و قرغزستان به خاطر همکاری های اقتصادی رسیده گی به ضروریات و اولویتهای خاص این دولت ها در تاشکند ایجاد گردید، که در سال 2002 کشور آذربایجان و در 2005 افغانستان نیز عضو این برنامه شدند.

این پروژ ه که در چوکات شش گروپ کاری پروژه ای  (Project Working Groups  ) در بخش های ترانسپورت، انرژی و آب، تجارت، احصائیه، تکنالوژی مخابراتی/معلوماتی برای توسعه و جندر و اقتصاد تنظیم گردیده است،  کار میکنند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*