English | دری

Breaking News

نشست مشترک پوهنتون های معدن و زمین شناسی در افغانستان با شرکت 50 هیئت

نشست مشترک پوهنتون های معدن و زمین شناسی در افغانستان با شرکت 50 هیئت

یک نشست سه روزه با شرکت نزدیک به 50 هیئت از تمام دانشکده های معدن و زمین شناسی افغانستان و نیز شرکای افغان و آلمانی دیروز در کابل پایان یافت.

در این نشست، شرکت کنندگان روی نصاب درسی اصلاح شدۀ معدن و زمین شناسی در پوهنتون پولی تخنیک به گفتگو نموده و 25 کارشناس اصلاح نصاب درسی در بخش های استخراج تیل، گاز و هایدروجیولوژی را آغاز کردند.

عبدالتواب بالاکرزی، معین وزارت تحصیلات عالی در افتتاح این محفل گفت: “ما از حمایت 15 سالۀ دولت آلمان از وزارت تحصیلات عالی و پوهنتون های افغانستان در جهت ارتقای ظرفیت در رشته های زمین شناسی و معدن، صمیمانه قدردانی می کنیم.

در جریان ماه های آینده، شرکای افغان و آلمانی به طور منظم ملاقات خواهند کرد تا مشترکا روی تراز برنامه درسی جدید به استندردهای بین المللی و نیازهای بخش خصوصی افغانستان کار کنند.

نصاب درسی بهبودیافته، استخدام فارغ التحصیلان را افزایش خواهد داد و در نتیجه به محصلان و شرکت های خصوصی در افغانستان منفعت خواهد رساند. در درازمدت، این امر به خودکفایی بخش معدن افغانستان کمک خواهد کرد.

انتظار می رود که اصلاح نصاب درسی تا ماه عقرب 1396 به پایان برسد. نصاب درسی جدید پس از تایید وزارت تحصیلات عالی در سال آینده تحصیلی در پوهنتون پولی تخنیک مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

برنامه همکاری افغان – آلمان برای آموزش علمی معدن در افغانستان، خدمات تبادله علمی آلمان، پوهنتون معدن و تکنالوژی فرایبورگ آلمان، و وزارت تحصیلات عالی افغانستان از نزدیک در زمینه اصلاح نصاب درسی پوهنتون های افغانستان در رشته معدن و زمین شناسی، همکاری و مشوره می کنند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*