English | دری

Breaking News

نشر اولین برنامه ی اندرویدی هرات شناسی

نشر اولین برنامه ی اندرویدی هرات شناسی

اولین برنامه ی اندروید هرات شناسی با نام “هرات باستان” که توسط یکی از روزنامه نگاران هرات بنام “وحید پیمان” برنامه نویسی شده است در فضای مجازی منتشر شد.

این برنامه امکاناتی از قبیل معرفی، جغرافیا، دیدنی ها، اطلاعات عمومی، معرفی مشاهیر ولایت هرات را در خود گنجانده است و کارهای گرافیکی این برنامه ی اندرویدی توسط سید مصطفی رحمانی صورت گرفته است.

وحید پیمان سازنده ی این برنامه گفته است: “دوازده سال است علاقه ی خاصی به برنامه نویسی دارم و پیش از این هم سایت های پربیننده‌ای در این رابطه با هرات طراحی کرده بودم و نسخه آزمایشی این برنامه را دو ماه پیش ارایه کردم که با وجود مشکلات باز هم مورد استقبال مردم قرار گرفت، اما دلیل اصلی که من این برنامه را طراحی کردم دسترسی آسان به موبایل و برنامه های آن است.”

وی افزود: بعد از آن روی نسخه اصلی و شماره یک آن کار کردیم که فوق العاده مورد استقبال مردم قرار گرفت. کسانی که در خارج از کشور زندگی می کنند هم اگر به زبان فارسی آشنایی داشته باشند می توانند از این برنامه به عنوان راهنما استفاده کنند.

پیمان می گوید: شهرهایی مثل دهلی، اصفهان، مشهد اینگونه برنامه ها را دارند. حتی در مورد متروشان برنامه برای موبایل وجود دارد اما در هرات چنین چیزی نداشتیم و همیشه در ذهن داشتم که اگر کاری انجام بدم در مورد هرات برنامه ای معلوماتی تهیه کنم..

پیمان گفت که در این برنامه به معرفی نواحی هرات و تعداد جمعیت هر ناحیه به تفکیک مرد و زن و حتی تعداد معتادین و فیصدی اشخاص با سواد و بیسواد، تعداد مکاتب دولتی و خصوصی، تعداد موسسات و مساجد، زیارتگاه ها و مراکز امنیتی و رستورانت ها و حدود اربعه هر منطقه پرداخته ایم.معرفی محل های مشهور، اماکن تاریخی، زیارتگاه ها، دانشگاه ها، مشاهیر، رسانه های محلی از جمله رادیو تلویزیون هرات نیز از امکانات این برنامه است که در نسخه های بعدی خواهد آمد.

قابل ذکر است که شماره های تماس ضروری مانند: بخش عاجل شفاخانه، ریاست ترافیک، ضد حوادث، فرماندهی پولیس، شهرداری و ریاست برق و غیره  در بخشی دیگر گنجانده شده است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

بنیاد سپریم وسایل ضروری صنفی و کتب درسی را به مرکز آموزشی در کابل اهدا نمود

در حدود 70 فیصد مردم افغانستان زیر سن 25 سال قرار دارند؛ تعلیم و تربیه ابزار کلیدی برای ثبات آیندۀ

امضای قرارداد چهار پروژه بزرگ شبکه‌های آبرسانی برای چهار ولایت کشور

قرارداد چهار پروژه بزرگ شبکه‌های آبرسانی به ارزش بیش از 700 میلیون افغانی، برای ولایات کابل، فاریاب، لوگر و پکتیا،

افتتاح نمایشگاه مواد ساختمانی در شهر کابل

نمایشگاه بزرگ مواد ساختمانی به هدف جلب سرمایه گذاری داخلی و خارجی، ازطرف مرکزنمايشگاه (Kabul Expo) و به همکارى شمارى

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*