English | دری

نزدیک به 20 کیلومتر سرک در سمنگان پس از بازسازی به بهره برداری سپرده شد

نزدیک به 20 کیلومتر سرک در سمنگان پس از بازسازی به بهره برداری سپرده شد

samanganمسوولین محلی از تکمیل شدن کار بازسازی وجغل فرش نزدیک به 20 کیلومتر سرک در ولایت سمنگان خبر میدهد، این سرک که مرکز ولایت را با ولسوالی های دره صوف بالا و پائین ولایت سمنگان وصل می نماید مشکلات ترانسپورتی هزاران خانواده را حل می نماید.

وجه مصارفاتی این این سرک بالغ بر 24 میلیون افغانی میشود که از سوی وزارت فواید عامه کشور پرداخت و کار بازسازی و جغل اندازی این سرک در مدت زمان 5 ماه به سر رسیده است، از کوتل غلام علی جان درصوف پائین تا قریه بلکل این ولسوالی ادامه دارد.

انجینیر ضیا همایون ابراهیم خیل رییس اداره فواید عامه سمنگان به رسانه ها میگوید: سرک که اکنون به بهره برداری سپرده شده است به طول 24 کیلومتر و عرض 6 متر که به ضخامت 20 سانتی متر جغل فرش گردیده و در ادامه این سرک حدود 520 متر مربع سیلبر و بالغ بر 4 هزار متر مربع اطراف این سرک سنگ کاری گردیده است.

وی افزود قبل از این خانواده های که باشنده ولسوالی دره صوف بودند به علت خرابی سرک اگر میخواستند به مرکز ولایت سمنگان بیایند باید اول مزار شریف میرفتند و بعد از مزار به سمنگان میامدند. اکنون با گشایش این سرک عابرین میتوانند مستقیم از ایبک به دره صوف بروند. و تقریباً این فاصله 220 کیلومتر کاهش یافته است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone

Tags assigned to this article:
ایبکدره صوفولسوالی دره صوف

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*