English | دری

Breaking News

نخستین محموله کمک های بلاعوض کشور هند از بندر چابهار به افغانستان رسید

نخستین محموله کمک های بلاعوض کشور هند از بندر چابهار به افغانستان رسید

اولین محموله بزرگ گندم حاوی ۵۴۴ کانتینر که حدود ۱۵ هزار متریک تن می شود، از مسیر بندر چاه بهار ایران وارد خاک افغانستان شد.

انجنیر نصیر احمد درانی سرپرست و نامزد وزیر وزارت زراعت آبیار ی و مالداری، محمد حمید طهماسی سرپرست وزیر ترانسپورت و هوانوردی، سفیران جمهوری اسلامی ایران و هندوستان در مراسم تسلیم گیری این محموله و اولین استفاده از بندر چاه بهار حضور داشتند.

سرپرست وزارت زراعت کشور گفت : ” امروز فصل جدیدی در روابط تجارتی میان کشور های منطقه آغاز شد. کشور ما پس از 40 سال جایگاه خود را در تجارت و ترانزیت باز یافته و این جایگاه تقویت بیشتر خواهد شد. “

وی افزود: “همکاری کشور های افغانستان، هند و ایران در منطقه چاه بهارفرصت مهم را برای توسعه و تجارت فراهم نموده است و این بندر مهم را به نقطه مشترک منافع و همکاری برای کشور های منطقه و فرا منطقه مبدل می تواند ” .

وزارت زراعت کشور با تدابیر و پلان مشخص، این محموله ها را بعد از تحویل گیری از ولایت نیمروز به ذخایر استراتیژیک و گدام های گندم در ولایات مختلف کشور انتقال می دهد .

قابل ذکر است، قرار است که در مجموع 110 هزار متریک تن گندم کمک کشور هندوستان از طریق بندر چاه بهار در روزهای آینده وارد می گردد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*