English | دری

Breaking News

نامزدی تیم بانوان دوچرخه‌سوار افغانستان برای جایزه صلح نوبل

نامزدی تیم بانوان دوچرخه‌سوار افغانستان برای جایزه صلح نوبل

تیم بانوان دوچرخه‌سوار افغانستان، برای نخستین بار از سوی ۱۱۸ عضو پارلمان ایتالیا در میان ۲۰۰ نامزد دیگر برای جایزه صلح نوبل سال ۲۰۱۶ میلادی قرار گرفت.

این بانوان با باور این که برنده این جایزه خواهند شد، می‌گویند که همیشه رویای زندگی بدون جنگ را در سر پرورانده اند و با این رویا به آینده می‌نگرند.

عبدالصادق صدیقی رییس فدراسیون بایسکل‌رانی افغانستان نامزدی این بانوان را برای جایزه صلح نوبل دستاورد بزرگ خوانده و گفته است: “همت این بانوان بایسکل‌سوار قابل ستایش است که در شرایط دشوار افغانستان به ورزش می‌پردازند و برای ورزش دوچرخه‌سواری نیز فرهنگ سازی می‌کنند.”

ذکیه محمدی یکی از اولین دوچرخه‌سواران افغانستان که از بامیان برخاسته است، می گوید که دوچرخه‌سواری در میان بانوان افغان روزنه‌ی شده است، که از این طریق به زندگی مسالمت آمیز بیشتر بپردازند. این بانوی دوچرخه سوار می گوید، در دشوارترین شرایط افغانستان، برای پیام واضحِ صلح سازی، ورزش کرده است.

کبرا محمدی عضوِ تیم دختران دوچرخه‌سوار  گفته است که دختران افغان همواره در راستای صلح و امنیت تلاش کرده‌ اند و به این جهت، آنان مستحق این جایزه می باشند. این بانوی ورزش‌کار در کنار این خوشبینی‌ها، از کمیته‌ی ملی المپیک و حکومت افغانستان می‌خواهد که برای رسیدن به این جایزه، دختران دوچرخه سوار را همکاری کنند.

خیرالله آزاد معاون سخنگوی وزارت خارجه افغانستان می گوید که حکومت افغانستان از امکانات و توانایی‌های دیپلماتیک استفاده خواهد کرد که نامزدی این بانوان دوچرخه‌سوار را در جایزه صلح نوبل نهایی کند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*