English | دری

Breaking News

موافقت هند به انتقال ۱۷۰ هزار متریک تن گندم به افغانستان

موافقت هند به انتقال ۱۷۰ هزار متریک تن گندم به افغانستان

کمیسیون موظف برای انتقال گندم کمک شده هند به افغانستان در جلسه شورای عالی اقتصادی که به رهبری رییس جمهور غنی در ارگ برگزار شد، گفته است که هند موافقت کرده‌ تا هزارها متریک تن گندم اهداشده از سوی آن کشور را از طریق بندر عباس ایران وارد افغانستان نماید.

عبدالستار مراد، وزیر اقتصاد در جریان ارایۀ گزارش انتقال گندم اهداشده هند، در جلسه شورای عالی اقتصادی گفت: هند موافقت کرده تا انتقال ۱۷۰هزار متریک تن گندم را به افغانستان انتقال دهد و هزینۀ انتقال آن را از مجموع گندم کم نماید.

به نقل از خامه، در این نشست فیصله شده تا وزیر اقتصاد با سفیران کشورهای ایران و هند در مورد انتقال گندم صحبت کند و پس از رسیدن گندم به هرات، با ستکور خصوصی نیز در مورد انتقال آن به دیگر ولایت‌ها گفت‌گو نماید.

قرار است این گندم از بندر ندلای گجرات هند به بندر عباس ایران انتقال یافته سپس وارد هرات گردد و در مورد انتقال آن به ولایت‌ها نیز با سکتور خصوصی صحبت شده‌است.

قابل یاد آوریست که پیش از این، منپریت وهرا سفیر هند در کابل در دیدار با صلاح‌الدین ربانی وزیر خارجه کشور اعلام کرده بود که کشورش ۱۲۰ هزار تُن گندم به افغانستان کمک می‌کند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*