English | دری

مه‌آفرید امیرخسروی متهم اصلی بزرگترین اختلاس درایران، اعدام شد

مه‌آفرید امیرخسروی متهم اصلی بزرگترین  اختلاس درایران، اعدام شد

KHOSRAVIv2v3دادسرای عمومی و انقلاب تهران اعلام کرد، حکم محکومیت به اعدام محکوم علیه زندانی مه آفرید امیرخسروی فرزند منصور، سحرگاه روز شنبه، سوم جوزای1393 در محل زندان اوین اجرا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، حکم محکومیت به اعدام محکوم علیه زندانی مه آفرید امیرخسروی فرزند منصور از بابت افساد فی الارض از طریق شرکت در اخلال در نظام اقتصادی کشور با تبانی و فساد در شبکه بانکی و توسل به روش های متقلبانه و مجرمانه و اخذ میلیاردها تومان وجوه غیرقانونی و شرکت در پولشویی و پرداخت رشوه صورت گرفت.

حکم صادره در دیوان عالی کشور تأیید و اجرا شد.

در ماه سنبله 1390 بود كه موضوع يك فساد بزرگ بانكي به مبلغ حدود سه هزار ميليارد تومان خبرساز شد. پرونده اي با 30 هزار برگ دادنامه كه پاي بسياري از سرمايه داران و حتي مسئولان دولتي را به ميان كشيد و موجب فرار مديرعامل بانك ملي ايران شد.

ناصر سراج ماه دلو 1390 بر مسند قضاوت اين پرونده تکیه زد. این دادگاه بیش از یکسال ادامه داشت تا اینکه بالاخره حکم نهایی متهمان درم ماه دلو سال 91 اعلام شد که بر اساس آن 4 متهم اصلی پرونده به اعدام محکوم شدند و دیوانعالی کشور هم احکام را تائید کرد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*