English | دری

Breaking News

منظوری ۷ قرارداد از سوی کمیسیون تدارکات ملی

منظوری ۷ قرارداد از سوی کمیسیون تدارکات ملی

در جلسۀ کمیسیون تدارکات ملی که تحت ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در ارگ دایر گردید، ۷ قرارداد به ارزش حدود ۳۴۵ سه صد و چهل و پنچ میلیون افغانی مورد تایید قرار گرفت.

قرارداد های تایید شده شامل تمدید پروژۀ خدمات امنیتی در میادین هوایی بین‌المللی حامد کرزی، هرات، کندهار و مزار شریف، تمدید پروژۀ خدمات حفظ و مراقبت در میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی، پروژۀ تقویت و مساعد سازی زمینۀ سرمایه گذاری، پروژۀ عرضه خدمات در شفاخانه صحت روانی کابل، بخش اول پروژه‌های حفظ و مراقبت دستگاه‌های برق قطعات و جزو تام‌های اردوی ملی و مواد اعاشوی لیلیه‌های تعلیمات اسلامی ولایت زابل می ‌باشند.

رئیس جمهور غنی گفت که در روند تدارکات و اعطای قراردادها، معیارهای قانونی، قیمت اقتصادی، کیفیت و شفافیت مطرح است و انحصار قراردادها که در گذشته مروج بوده، قابل قبول نمی‌باشد.

وی افزود: در دراز مدت سیستم متذکره به دستگاه‌های تولید انرژی برق پایدار مبدل خواهد شد، که در این زمینه با همکاران بین المللی بحث جریان دارد. در جلسه وزارت دفاع ملی توظیف گردید که برای حفظ ومراقبت دستگاه‌های فعلی برق، یک دستورالعمل مشخص را تهیه نماید.

رئیس جمهور غنی تصریح نمود که والی‌ها و ادارات ولایتی باید در راستای تطبیق قانون تدارکات بگونۀ جدی تر عمل کنند و نظر به بودجه‌های منظور شده مصرف نمایند.

کمیسیون تدارکات ملی وزارت معارف را مؤظف نمود تا برای سال آینده روی میکانیزم مرکزی شدن قراردادهای اعاشوی لیلیه‌های ریاست‌های معارف ولایات کار نماید.

قابل ذکر است، در این جلسه مسؤلین اداره تدارکات ملی، ناظرین شفافیت از اداره سیگار، کمیسیون مالی و بودجه ولسی جرگه، کاکس پارلمانی شفافیت و اداره سیستیکا حمایت قاطع نیز اشتراک داشتند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

صرفه جویی از ۱۴ میلیارد افغانی در نتیجه بررسی قرارداد ها

کمیسیون تدارکات ملی کشور اعلام کرده است که از زمان ایجاد این کمیسیون تحت ریاست محمد اشرف غنی رییس جمهوری

آغاز کار دو پروژه‌ی انکشافی در ولایت تخار

مسوولان ریاست احیا و انکشاف دهات ولایت تخار می گویند که کار دو پروژه‌ی انکشافی شامل کانکریت‌ریزی ۲،۳ کیلومتر سرک

آلمان برای زنان شهر طالقان، یک مرکز آموزشی جدید می سازد

ریاست امور زنان به همراه دفتر والی ولایت تخار، سنگ تهداب ساختمان مرکز آموزشی زنان در شهر طالقان را طی

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*