English | دری

Breaking News

منظوری ۱۲ قرارداد به ارزش ۱,۶ میلیارد افغانی

منظوری ۱۲ قرارداد به ارزش ۱,۶ میلیارد افغانی

 در جلسه کمیسیون تدارکات ملی تحت ریاست محمداشرف غنی رئیس‌جمهور کشور، ۱۲ قرارداد را به ارزش بیشتر از ۱,۶میلیارد افغانی منظور گردید.

قراردادهای منظورشده قرار ذیل است:

  • تدارک ۱۶ قلم مواد خام برای فابریکۀ جدیدالتاسیس قطعه پیش‌ساخت ساختمانی؛
  • قرارداد حفظ و مراقبت دورانی ۵۳ کیلومتر سرک کابل – جلال آباد مشروط بر نظرخواهی مجدد از تمویل‌کننده پروژه ( بانک انکشاف آسیایی)؛
  • خریداری ‍۱۲ قلم آفت‌کُش‌های زراعتی مختلف‌النوع؛
  • تدارک ۱۱ قلم مواد غذایی مورد نیاز وزارت صحت عامه؛
  • تعدیل قیمت قرارداد سیستم تذکره الکترونیکی؛
  • تعدیل قیمت قرارداد تجهیزات لابراتوار ملی ساختمانی وزارت فواید عامه با پوهنتون اوهایو ایالات متحده امریکا؛
  • و ۶ قرارداد مواد اعاشوی و محروقاتی مورد نیاز وزارت امور داخله

در این جلسه در رابطه به همکاری میان پوهنتون اوهایو ایالات متحده امریکا و وزارت فواید عامه جهت انکشاف ظرفیت مسلکی انجنیری معیاری، کمیسیون به وزارت فواید عامه هدایت داد تا تفاهم‌نامه همکاری درازمدت را تسوید و به کمیسیون تدارکات ملی پیشکش نماید.

همچنان حین بررسی و منظوری قراردادهای مواد اعاشوی وزارت امور داخله، رئیس جمهور کشور اکیدا به وزارت امور داخله هدایت داد تا موضوع اکمال مواد اعاشوی به نیروهای پولیس را مورد نظارت و بررسی قرار دهد.

کمیسیون تدارکات ملی همچنان فیصله‌کرد تا نهاد دیدبان شفافیت افغانستان با وزارت‌های امور داخله، دفاع ملی و اداره تدارکات ملی جهت اعزام هیات‌های مختلط نظارتی به قطعات پولیس و قول‌اردوها و جزوتام‌های اردوی ملی و به منظور نظارت از وضعیت اکمالات مواد غذایی، تفاهمنامه همکاری مشترک را به امضا برسانند.

کمیسیون پیشنهاد وزارت صحت عامه را در رابطه به اعمار شفاخانه۶۰۰ بستر ولایت ننگرهار از طریق تصدی بنایی منظور کرده و تاکید ورزید که وزارت شهرسازی و مسکن در این زمینه هرچه عاجل دست به‌کار شود، زیرا مردم ولایت ننگرهار بیشتر از این نباید از تاخیر در آغاز کار پروژه متأثر شوند.

گفتنی است که در این جلسه اعضای کمیسیون، مسؤلین اداره تدارکات ملی و ناظرین ملی از جمله کاکس پارلمانی مبارزه با فساد، دیدبان شفافیت افغانستان، کمیسیون‌های مالی و بودجه نیز حضور داشتند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*