English | دری

Breaking News

منظوری پنج قرارداد از سوی کمیسیون تدارکات ملی

منظوری پنج قرارداد از سوی کمیسیون تدارکات ملی

در جلسۀ کمیسیون تدارکات ملی به ریاست محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، پنج قرارداد به ارزش ۵,۵ میلیارد افغانی منظور گردید.

قرارداد های منظور شده شامل: پروژۀ مطالعه و امکان سنجی تهیه ماستر پلان انکشاف ساحات مرکزی و تجاری ناحیه اول شهر کابل مربوطه ادارۀ مستقل انکشاف زون پایتخت، پروژۀ بازسازی کانال‌های ارچی و شهروان ولایات کندز و تخار مربوط به وزارت انرژی و آب و قرارداد مواد خوراکی مورد نیاز ریاست‌های یتیم خانه‌ها و کودکستان‌های وزارت کار و امور اجتماعی و شهدا و معلومین می باشند.

در جلسه کمیسیون تدارکات ملی پیرامون قرارداد مرحله سوم بند کمال خان بحث گردیده و از پروژه مربوط به ادارۀ مستقل انکشاف زون پایتخت یادآوری صورت گرفت و به‌خاطر اهمیت خاص نتایج کار این پروژه، از سوی کمیسیون منظور گردید.

کمیسیون تدارکات ملی، قرارداد پروژۀ اعمار ساختمان ادارۀ آسان خدمت مربوطه وزارت مالیه را رد کرد، و فیصله گردید که پروژۀ مذکور دوباره به داوطلبی گذاشته شود.

همچنان در مورد پروژۀ وزارت انرژی و آب پس از بحث های همه جانبه فیصله کرد که شرکت قراردادی پیشین که مرتکب تخلف گردیده بود، هرچه زودتر جهت محرومیت به ادارۀ کمیسیون تدارکات ملی معرفی گردید.

قابل یاد آوریست که در این جلسه مسوولین ادارۀ تدارکات ملی، برخی ناظرین کاکس پارلمانی مبارزه علیه فساد اداری، سیگار و سیستیکای حمایت قاطع و تعدادی از اعضای کمیسیون مالی و بودجه شورای ملی نیز حضور داشتند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*