English | دری

Breaking News

منظوری هشت قرارداد از سوی کمیسیون تدارکات ملی

منظوری هشت قرارداد از سوی کمیسیون تدارکات ملی

در جلسه کمیسیون تدارکات ملی تحت ریاست محمداشرف غنی، رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان، هشت قرارداد به ارزش ۷،۴ میلیارد افغانی منظور گردید.

قراردادهای منظور شده شامل دیزاین و ساخت بند تنگی شادیان ولایت بلخ و بند آب کلی ولایت سمنگان، بازسازی کانال شفلان ولایت هرات، تعدیل قرارداد ساختمان سربند یتیم تپه و تحکیم سواحل دریای آمو، تعدیل در قرارداد ساختمان سرک جبل السراج الی نجراب، تهیه و نصب تجهیزات تکنالوژی معلوماتی برای پوهنتون‏های کابل، پولی تخنیک، پوهنتون طبی کابل و موسسات تحصیلات عالی  پروان و وردک و تعدادی از قراردادهای حفظ و مراقبتی و محروقاتی وزارت امور داخله می باشند.

رئیس‎جمهور کشور در این جلسه گفت که اعمار بندها بدون شک از اولویت عمده و نیازمندی‌های مبرم مردم افغانستان می‎باشد، اما کمیسیون تدارکات ملی تلاش جدی به‎خرج می‎دهد تا چالش‌های که در گذشته در همچو پروژه‎های بزرگ وجود داشته و سال‎های متمادی با دارایی‌های مردم افغانستان از سوی عناصر فاسد و استفاده‌جو بازی صورت گرفته، بار دیگر تکرار نگردد.

وی افزود که باید با سکتور خصوصی و شرکت‎های بزرگ افغانی فضای گفتمان شفاف و انگیزه سرمایه‎گذاری ایجاد گردد تا شرکت‌های که دارای ظرفیت و پتانسیل واقعی استند، بتوانند از طریق رقابت سالم و شفاف در تطبیق پروژه‎های زیربنایی سهم بگیرند.

علاوه بر آن کمیسیون تدارکات ملی قرارداد تدارک پرزه جات تصدی کود برق مزار شریف را اعاده نموده و فیصله کرد تا طرح اساسی احیا و عصری سازی این تصدی به شورای عالی اقتصادی از سوی وزارت معادن و پترولیم و مشاور اقتصادی رئیس‎جمهور ارائه گردد.

همچنان، کمیسیون تدارکات ملی حین بحث بالای پروژه‎های وزارت فواید عامه، اکیداً آن وزارت را مکلف ساخت تا در زمینه ایجاد سیستم مدیریت پروژه‌ها با استفاده از تکنالوژی معاصر اقدام جدی نماید.

در این جلسه محمد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری، داکترعبدالله عبدالله  رئیس اجرائیه، وزرای مالیه، اقتصاد وعدلیه، ناظرین شفافیت از سیگار، کمیسیون‎های اقتصاد ملی مشرانوجرگه و ولسی‎جرگه، کاکس پارلمانی مبارزه علیه فساد و اداره سیستیکا از حمایت قاطع اشتراک داشتند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

يك زن افغان برنده جايزه يك ميليون دالري شد

رئيس انستيتيوت آموزشي افغان خانم سكينه يعقوبي جايزه يك ميليون دالري اوپس سال 2013 را از آن خود نمود. اين

افزایش تعرفۀ گمرکى بر مواد صادراتى افغانستان از سوی پاکستان

 مسوولان اتاق تجارت و صنايع افغانستان مى گويد که به علت پايين شدن سطح عوايد داخلى خود، تعرفه هاى گمرکى

آغاز کار اسفالت بالای جاده خوست – گردیزمرکز ولایت پکتیا

کاراسفالت و ساخت شاهراه خوست الی گردیز آغازشد، این آخرین قسمت از ساخت این شاهراه میباشد که ولایت خوست را

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*