English | دری

Breaking News

ملاقات دکتور عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه کشور با جان کری وزیر امورخارجه ایالات متحده امریکا

ملاقات دکتور عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه کشور با جان کری وزیر امورخارجه ایالات متحده امریکا

دیروز شنبه، ۲۱ حمل ١٣٩٥ دکتور عبدالله عبدالله رئيس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان با جان کری وزیرامورخارجه ایالات متحده امریکا ئ هیئت همراه ایشان که برای مذاکره و صحبت با رهبری حکومت وحد ملی و گشایش کمسیون دوجانبه وارد کابل گردید، در دفترکارش در قصر سپیدار دیدار و گفتگو نمود.

رئيس اجرائیه کشور از وزیرامورخارجه ایالات متحده و هیئت همراه ایشان استقبال نموده و تشریف آوری جان کری وزیرامورخارجه ایالات متحده به افغانستان را خیرمقدم گفت و از ایشان به عنوان دوست حکومت٬ مردم افغانستان و دوست شخصی خود قدردانی کرد.

رئیس اجرائیه کشور گفت: “از تعهدات حکومت وحدت ملی در مبارزه با دهشت افگنی٬ حکومت‌داری خوب٬‌ اصلاحات گسترده٬‌ به خصوص اصلاحات در نظام انتخابات کشور و کارمشترک برای بهبود زندگی مردم اطمئنان داد و ابراز امیدواری نمود که همکاری‌های دو کشور در عرصه تقویت قوای مسلح افغانستان و مبارزه با دهشت افگنی ادامه یابد. “

وی  با تشکر از حضور همیشگی و کمک‌های ایالات متحده امریکا٬‌ تعهد حکومت وحدت ملی را برای اصلاحات و همکاری مشترک با ایالات متحده ابراز داشت و از سفر و حضور شخص وزیرخارجه امریکا در این مرحله سپاسگزاری نمود.

جان کیری در صحبت‌ خویش با تشکر از حکومت و مردم افغانستان گفت که از حضورم در افغانستان و صحبتم با دکتور عبدالله عبداله رئيس اجرائيه خرسندم. رئيس اجرائیه و رئیس جمهور موفقانه کشور خویش را در یک مرحله حساس و توام با چالش‌ها با در اولویت قراردادن منافع ملی مدیریت می‌کنند.

وی افزود: مبارزه با فساد و اصلاحات انتخاباتی که یکی از اولویت های دکتورعبدالله عبدالله است٬‌ مورد حمایت ماست و برای آینده افغانستان امیدوارکننده است.

رئيس اجرائیه در ادامه صحبت‌های خویش از تدویر نشست کمیسیون مشترک میان دو کشور٬ همکاری‌های متقابل٬‌ تعهد ایالات متحده در عرصه سیاسی٬‌ امنیتی٬‌ اقتصادی٬‌ کمک به زن‌ها٬‌ تامین ثبات٬ کمک به قوای مسلح٬ حمایت از روند صلح و قربانی‌های این کشور تشکر نمود و به استحکام و گسترش روابط دوستانه میان دو کشور به عنوان متحدان استراتیژیک تاکید کرد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*