English | دری

Breaking News

معیاری نبودن ساختمان های ساخته شده در افغانستان

معیاری نبودن ساختمان های ساخته شده در افغانستان

فعالان جامعه مدنی کشور می گویند که، هیچ توجه ای بر روی نحوه ساختمان سازی در کشور از سوی دولت صورت نگرفته و بیشتر ساختمان ها به شکل غیر استاندارد اعمار گردیده اند. دولت باید درزمینه ساختمان سازی معیاری را به وجود آورد و با استفاده از افراد فنی ساختمان های غیر معیاری را شناسایی و در زمینه حل مشکلاتشان با مالکین این ساختمان ها گفتگو نمایند.

محمد قاطع، فعال مدنی و مهندس ساختمان سازی در کشور گفت: “در یک دهه اخیر چهره شهر کابل عوض شده است؛ ساختمان‌های لوکس چندطبقه ‌ای و بلندمنزل‌ها همه شهر کابل را فرا گرفته، اما بیشتر این بلندمنزل‌ها معیاری نیستند و راه خروج اضطراری در آنها وجود ندارد”.

وی افزود، بر اساس معیارهای ساختمانی جهانی، اعمار راه خروج اضطراری “راه فرار” در بلند منزل‌ها حتمی است تا در هنگام وقوع زلزله، آتش‌سوزی، حملات تروریستی یا دیگر حوادث، مردم با استفاده از آن از ساختمان خارج شوند و  نبود راه های اضطراری در مواقع خطر باعث افزایش قربانی های احتمالی زلزله های بعدی خواهد شد.

زهرا سپهر فعال مدنی در کابل، گفت: “حکومت با وجود دست آوردهای بزرگ خود نتوانسته است در بخش ساختمان سازی یک کیفیت معین را تعین کند تا بر اساس آن ساختمان ها ساخته شود؛ و زلزله اخیر ثابت کرد که بیشتر بلند منزل ها در کشور با کمترین فشار از بین خواهند رفت”.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*