English | دری

معلمین و منسوبین مکاتب شهر کابل بیشتر از سه میلیون افغانی را به آسیب دیده گان ولایت بدخشا کمک نموده اند

معلمین و منسوبین مکاتب شهر کابل بیشتر از سه میلیون افغانی را به آسیب دیده گان ولایت بدخشا کمک نموده اند
imagesمعلمین و پرسونل مکاتب شهر کابل اضافه تر از سه میلیون افغانی کمک برای آسیب دیده گان ولایت بدخشا جمع آوری نموده اند.

در اعلامیه ای که از طرف وزارت معارف به همین منظور به نشر رسیده است، چنین آمده:

لغزش زمین در قریه آب باریک ولسوالی ارگوی ولایت بدخشان و جاری شدن سیلاب های مدهش در شماری از ولایات شمالی کشور قلب هر افغان را جریحه دار ساخته و همه مارا سوگوارنمود.

معلمین و پرسونل مکاتب شهر کابل نیز همانند سایر هموطنان عزیز ما به خاطر همدردی و رسانیدن کمک به هموطنان آسیب دیده خود در ولایت بدخشان مبلغ اضافه از سه میلیون افغانی را جمع آوری  نموده که قرار است پول متذکره همراه با اعانات سایر معلمین و منسوبین وزارت معارف از سراسر کشور ذریعه کمیته با صلاحیت که بنابه هدایت محترم وزیر معارف افغانستان در جلسه رهبری مؤرخ 16/2/1393 این وزارت تعیین گردیده است برای مستحقین قریه آب باریک ولسوالی ارگوی ولایت بدخشان رسانیده و توزیع گردد.
این درحالی است که محترم فاروق وردگ وزیر معارف هفته قبل اعلام داشتند که علاوه از اعمار یک باب لیسه تعلیمات عمومی، یک باب دارالعلوم اسلامی و یک باب دارالحفاظ بصورت پخته و اساسی با تمام ضروریات آن در ولسوالی ارگوی ولایت بدخشان، یکماه معاش خویش را نیز طور کمک، اهداء نمودند.
گفتنی است که همین اکنون در شهر کابل مجموعاً 265 باب مکتب اعم از ابتدائیه، متوسطه ولیسه فعال بوده که زمینه فرا گیری آموزش را برای یک میلیون و 200 هزار شاگرد که اضافه 44 فیصد آنها را دخترآن تشکیل میدهد فراهم نموده است.
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*