English | دری

Breaking News

معرفی ده فیلم مهم جشنواره سینمای “کن”

معرفی ده فیلم مهم جشنواره سینمای “کن”

هفتادویکمین جشنواره فیلم “کن” با نمایش فلم «همه‌ می‌دانند» در 18 ثور افتتاح شد که تا ادامه خواهد داشت که ده مهم‌ترین فیلم‌های حاضر در این رویداد سینمایی قرار ذیل اند.

  1. فیلم جنگ سرد

این فیلم یک داستان عاشقانه گرم و رازآلود در دوران پس از جنگ جهانی در کشور پولند میان موسیقی‌دان و یک خواننده جوان که به عضویت یک گروه موسیقی تحت حمایت کمونیست‌ها درآمده است، می باشد.

  1. فیلم ردپایی از خود نگذار

این فیلم اولین نمایش جهانی خود را در جشنواره فلم ساندنس آمریکا تجربه کرده است و  داستان زندگی مردی (با بازی بن فاستر) را روایت می‌کند که به صورت مخفیانه با دختر ۱۳ ساله‌اش در یک پارک عمومی زندگی می‌کند.

  1. فیلم همه می‌دانند

این یک فیلم هیجانی و اسپانیولی زبان از اصغر فرهادی کارگردان ایرانی می باشد که فلم افتتاحیه جشنواره کن نیز هست و «خاویر باردم» نیز در این فلم نقش‌آفرینی می‌کند.

  1. فیلم لازاروی خوشحال

این فلم که اطلاعات کمی درباره آن در دسترس است، درباره سفر زمان است. «کالبد آسمانی» (۲۰۱۱) و «شگفتی‌ها» (۲۰۱۴) دو فلم دیگر این کارگردان ایتالیایی نیز در جشنواره کن رونمایی شده‌اند.

  1. فیلم دختران خورشید

این فلم که در بخش رقابتی جشنواره کن یکی از نامزدهای نخل طلاست، گلشیفته فراهانی در نقش یک مبارز کُرد بازی کرده که رهبری یک گروه مبارزه‌گر متشکل از زنان به نام «دختران خورشید» را بر عهده دارد.

  1. فیلم بلک کلنزمن- نژادپرست سیاه

این فیلم داستان واقعی یک افسر پلیس در دهه ۱۹۷۰ میلادی به نام «ران استالورث» که توانست به گروه نژادپرست «کو کلاکس کلان» آمریکا نفوذ می‌کند.

  1. فیلم سوختن

این فلم درباره نویسنده‌ای است که با مردی مرموز ملاقات می‌کند که مدعی است، یک آرسنیست (کسی که عمدا ایجاد حریق می‌کند) است.

  1. فیلم خانه‌ای که جک ساخت

در این فیلم جنایی هیجانی، «مت دیلون» در نقش یک قاتل سریالی بازی کرده و فیلم به داستان زندگی او در ۱۲ سال می‌پردازد.

  1. فیلم کفرناحوم

داستان این فیلم که در لبنان می‌گذرد درباره پسری است که علیه زندگی تحمیلی خودش از سوی دیگران طغیان می‌کند و یک شکایت تنظیم می‌کند.

  1. فیلم صورت فرشته

در این فیلم «ملاریون کوتیلار» نقش زنی را بازی کرده که فرزند ۸ ساله خود را به خاطر مردی که تازه با او آشنا شده رها می‌کند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*