English | دری

Breaking News

معرفی برنده گرانترین جایزه کتاب ادبی جهان

معرفی برنده گرانترین جایزه کتاب ادبی جهان

“آخيل شارما” نويسنده هندی-آمريکايی جايزه بين‌المللی دوبلين که با ارزش 100 هزار يورويی گران‌ترين جايزه کتاب ادبی جهان است، را از آن خود کرد.

کتاب “زندگی خانوادگی” دست نویس آخيل شارما، که يک رمان زندگی ‌نامه‌ای بوده و بخش اعظمی آن براساس داستان نقل مکان خود و خانواده‌اش از دهلی به نيويورک به نگارش درآورده است، از سوی هيات داوران اين جايزه ادبی “بالاترين فرم به دست‌آمده در ادبيات” توصيف شده است.

شارما، نويسنده اين کتاب چند روز پيش از اعلام برنده اين جايزه درباره 13 سالی که صرف نگارش اين کتاب کرده است، گفت: “مثل يک کابوس بود، مثل جويدن سنگ، جويدن شن… من بيشتر از دردی که کشيدم آگاهی دارم تا اين که لذتی ببرم. وقتی ايميلی که به من خبر برنده شدنم را می ‌داد، دريافت کردم، اولين فکری که کردم اين بود که: خدا را شکر، يک نااميدی ديگر را رد کردم. دو يا سه روز بعد از آن بود که خوشحال شدم.”

قابل ذکر است، مارلون جيمز، برنده جايزه “من بوکر” 2015، ماريلين رابينسون، برنده جايزه پوليتزر 2005 و ديو اگرز، نويسنده سرشناس آمريکايی از جمله نويسندگان شناخته‌شده‌ای بودند که برای کسب اين جايزه بين‌المللی با “آخيل شارما” به رقابت پرداختند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*