English | دری

Breaking News

معرفی استراتیژی ملی مبارزه با خشونت علیه زنان

معرفی استراتیژی ملی مبارزه با خشونت علیه زنان

استراتیژی ملی مبارزه با خشونت در برابر زنان و پلان ملی عمل آن طی محفلی با حضور نمایندگان ادارات دولتی، نهاد های جامعه مدنی، مؤسسات همکار بین المللی و فعالین حقوق زن افتتاح گردید.

در این محفل سرور دانش معاون دوم جهموری اسلامی افغانستان، الحاج دلبر نظری وزیر امور زنان، وزرای کابینه دولت جمهوری اسلامی افغانستان، معین صاحبان و اعضای کمیسیون عالی منع خشونت علیه زن، علمای کشور، مشاورین، اعضای جامعه مدنی، مدافعین حقوق زن و رسانه ها نیز اشتراک داشتند.

سرور دانش، معاون دوم جمهوری اسلامی افغانستان گفت: متأسفانه خشونت در افغانستان در این اواخر امار خیره کننده ای دارد اما باز هم جای بسا خوشحالیست که زنان در عصر کنونی جایگاه خاصی را به خود اختصاص داده اند و تلاش های زیادی برای محو خشونت علیه زنان صورت گرفته است.

دلبر نظری وزیر امور زنان گفت: خشونت علیه زنان در افغانستان پیشینه دیرینه دارد که عمدتاً ناشی از حاکمیت عرف و عنعنات ناپسند که مغایر با ارزشهای دینی و قانونی است. جهل و بی سوادی و عدم آگاهی از حقوق متقابل در اکثریت خانواده های جامعه افغانی دیده شده است، خشونت علیه زن نه تنها آرامش خانواده را می رباید بلکه مانع بزرگ در امر انکشاف جامعه می باشد.

وزیر امور زنان افزود: روی این منظور دولت جمهوری اسلامی افغانستان، به هدف بهبود وضعیت زنان در کشور، پلان کاری ملی برای زنان افغانستان را که یک پلان ده ساله میباشد طرح و تصویب نموده که عملاً در حال تطبیق می باشد.

قابل ذکر است که در برنامه اشتراک کنندگان روی مشکلات زنان زندانی و تطبیق استراتیژی ملی مبارزه با خشونت در برابر زنان کارگروپی، انجام داده بحث و تبادل نظر نمودند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*