English | دری

منصرف شدن شرکت چینی از تامین مالی لوله گاز ایران- پاکستان

منصرف شدن شرکت چینی از تامین مالی لوله گاز ایران- پاکستان

pipline

شرکت چینی تامین کننده مالی بخش پاکستانی پایپلین انتقال گاز طبیعی ایران به پاکستان که از سوی این شرکت وعده سپرده شده بود از وعده خود منصرف شد.

روزنامه تریبیون اکسپرس از قول یک منبع آگاه گفته است که شرکت چینی”پانین چوکینگ استیل” تامین کننده مالی پایپلین ایران- پاکستان مبلغ 500000000 دالر امریکایی جهت ساخت این پروزه وعده سپرده بود بخاطر عدم تمدید جواز فعالیت در پاکستان از وعده خود منصرف شده است.

يک شرکت چينی که وعده تامين مالی پنجصد ميليون دالری از هزينه ساخت بخش پاکستانی لوله انتقال گاز ايران به پاکستان آن کشور را داده بود، از وعده خود منصرف شده است.

اسلام آباد حال از ایران خواهان افزایش میزان تعهد مالی جهت تامین مالی احداث این پروژه گردیده است

محمود احمدی نژاد رییس جمهور وقت ایران خزان سال گذشته در یک سفر به پاکستان جهت عقد قرار داد احداث خط لوله گاز موسوم به صلح اعلام کرد که بر اساس قرار داد، پاکستان سهم خط لوله گاز خود را باید به سرعت بسازد و تا 22 ماه دیگر از طریق این خط لوله روزانه 21 میلیون و پنجصد هزار متر مکعب گاز را از ایران وارد پاکستان نماید.

گفته میشود که تا 2014 چهار ماه دیگر باقی مانده است و پاکستان نه تنها کاراین خط لوله هفتصد کیلومتری را آغاز نکرده است بلکه نتوانسته است  مشکلات تامین مالی این پروژه را حل نماید.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*