English | دری

Breaking News

مراسم افتتاحیه ایی مرکز حل منازعات تجارتی افغانستان در کابل

مراسم افتتاحیه ایی مرکز حل منازعات تجارتی افغانستان در کابل

مرکز حل منازعات تجارتی افغانستان شاهد برگزاری مراسم افتتاحیه و قطع نوار ، با تشریف آوری بیشتر از 120 متشبث خصوصی بروز سه شنبه مورخ 9 سرطان 1394 بود. مرکز حل منازعات تجارتی افغانستان در کابل موقعیت دارد و یگانه نهاد ارائه کننده خدمات میانجیگری و تصفیه حساب به سطح ملی و بین المللی میباشد و در آینده نزدیک خدمات حکمیت را نیز برای منازعات تجارتی در افغانستان فراهم خواهد کرد.

مرکز حل منازعات تجارتی افغانستان یک مرکز جدید حل منازعات در کشور است که به ابتکار اتاق تجارت و صنایع افغانستان و حمایت مالی ادارهء حرکت و و با همکاری فنی (ADR) یا مرکز حل منازعات بدیل، ایجاد گردیده است. هدف مرکز ارائه خدمات حل منازعات تجارتی بدیل، بطور سریع، مسلکی و شفاف میباشد. و در نظر دارد با پیشکش خدمات سریع، عادلانه، کم هزینه و قابل اعتماد حل منازعات بدیل در منطقه، سهم فعالانهء خویش را در جلب منازعات شرکت های تجارتی و بهبود امور تجارت ایفاء نماید. برای معلومات بیشتر در مورد مرکز و خدمات آن و راه های ثبت درخواست میانجیگری، میتوانید به سایت ما مراجعه کنید.

مرکز حل منازعات تجارتی افغانستان برای حل و فصل منازعات تجارتی ارائه کننده خدمات میانجیگری با استندرد و معیارهای بین المللی در افغانستان میباشد و منازعات تجارتی در سطح بین الملل را مشروط به گزینش مرکز به عنوان مرجع حل منازعات شان، پذیرا خواهد بود. بنابراین اگر میخواهید م نازعاتی تجارتی شما در مرکز حل منازعات تجارتی افغانستان از طریق میانجیگری حل و فصل گردد، شما میتوانید بطور آنلاین با علاوه نمودن )فقره میانجیگری( در قراردادهای خویش که به زبانهای انگلیسی، دری و پشتو در سایت مرکز موجود است، مرکز را به عنوان مرجع حل و فصل منازعات تجارتی تان انتخاب نمائید؛ آرزود داریم تا تجار محترم به هیچگونه منازعه تجارتی مواجه نگردند و اگر چنین شد، ما را نخستین گزینهء حل منازعات خود انتخاب کنید.

اداره حرکت با فراهم سازی 1.8 میلیون دالر سرمایه گذاری و همکاری فنی شامل کارمندان، سیستم و ساختمان جدید، سهم بسزایی در تاسیس این مرکز داشته است. هدف ما در اینجا ساده سازی اجرائی قرارداد و مختصر سازی پروسه حل و فصل منازعه بوسیله ساختاری منظم میانجیگری، تا حد امکان و کاهش هزینه حل و فصل منازعه از 25 در صد حد معمول به یک فیصدی قابل ملاحظه میباشد.

در مراسم افتتاحیه این مرکز، وزیر تجارت و صنایع، معین وزارت عدلیه، مشاور ارشد اقتصادی رئیس اجراییه حکومت وحدت ملی، اعضای هیئت مدیره اتاق و رئیس اجراییه اداره حرکت اشتراک ورزیده بودند.

بر اساس گزارش فعالیت های تجارتی سال 2014 منتشرهء بانک جهانی؛ اجرائی قرارداد در افغانستان شامل پروسیجرهای پیچیده بوده و 1642 روز را دربر میگیرد؛ بطور میانگین 25 درصد مبلغ ادعا شده مصرف حل و فصل منازعه در دستگاه رسمی قضائی میگردد. واقعیت های موجود در اجرائی مواد قرارداد به وضوح ضعف و نا کارایی محاکم را نشان میدهد. اجرای ناموثر قرارداد، نقش بازدارانده ای در سرمایه گذاری خارجی و داخلی ایفاء و نتایج منفی روی اشتغال زایی و درآمدزایی خواهد داشت.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*