English | دری

Breaking News

مخالفت مجلس سنا با فروش کابل بانک به پاکستانی‌ها

مخالفت مجلس سنا با فروش کابل بانک به پاکستانی‌ها

برخی از اعضای مجلس سنا با مخالفت از فروش احتمالی کابل بانک نو به یک بانک پاکستانی “مسلم تجارتی بانک” می گویند که این بانک پاکستانی به احتمال زیاد با خرید کابل بانک نو، از معلومات موجود در این بانک برای مقاصد استخباراتی استفاده می کند.

نجیبه حسینی نایب منشی مجلس سنا گفته است:  در کابل بانک نو معلومات نیروهای امنیتی وجود دارد و اگر این بانک به یک بانک پاکستانی فروخته شود، به این معنی است که این معلومات در اختیار پاکستان قرار داده می‌شود، امیدواریم که رهبران حکومت و  کمیسیون فروش کابلبانک نو متوجه باشند و این بانک را به یک بانک پاکستانی نفروشند.

صفی الله هاشمی فروش کابل بانک به یک بانک پاکستانی را جزء خیانت بزرگ ملی خوانده گفت، “چطور امکان دارد کابل بانک نو را به یکی از بانک‌های کشوری بفروشیم که خود ضد منافع ملی افغانستان کار می‌کند، مردم ما را می‌کشد و به اقتصاد ما ضربه می‌زند.”

فضل‌هادی مسلم یار رییس مجلس سنا فروش کابلبانک نو را به یک بانک پاکستانی تشویش بر انگیز خواند و گفت، ای کاش پاکستان با افغانستان صادق می‌بود که ما مطابق به قوانین خود با آن کشور برخورد می‌کردیم.

وی از مسوولان فروش کابلبانک بانک خواست که بانک پاکستانی را از داوطلبی بیرون کند و بانک دیگری را جایگزین این دواطلبی کنند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*