English | دری

محصولات باکیفیت افغانستان در دوبی به نمایش گذاشته شد

محصولات باکیفیت افغانستان در دوبی به نمایش گذاشته شد

Gulfood Grand Opening Invitationانار، سیب، زعفران، خربوزه ، میوه جات خشک  و چارمغز که از سوی بیش از 20 شرکت افغانی تولید گردیده بود، روز یک شنبه در بزرگترین نمایشگاه سالانۀ مواد خوراکی شرق میانه در دوبی به نمایش گذاشته شد.

در نمایشگاه گلفود که از 23 الی 27 ماه فبروری ادامه دارد، تشبثات و تولیدات خوراکی و مشروباتی، غذاهای متنوع و همچنان خدمات مهمان نوازی از سرتاسر جهان در معرض نمایش گذاشته میشوند. نمایشگاه گلفود  27 سال قبل تآسیس و در سال 2013 میلادی، 4000 کمپنی و بیش از 77000 اشتراک کننده را به خود جلب نمود.

تشبثات زارعتی افغانی تحت حمایت ادارۀ انکشاف بین المللی ایالات متحدۀ امریکا (USAID) ، از سال 2011 به اینسو در نمایشگاه گلفود اشتراک می نمایند. دهاقین و تولید کننده گان مواد خوراکی افغانستان در نمایشگاه دوبی، معاملات به ارزش میلیون ها دالر امریکایی را با اشتراک کننده گان به امضاء رسانیدند، که در نتیجه مارکیت های جدیدی برای محصولات زراعتی افغانی درعربستان سعودی، هسپانیا و انگلستان دریافت گردید.

کامله صدیقی، یک زن تجارت پیشه افغان، که صادر کنندۀ میوه جات و چارمغز بوده و دومین سال است که در این نمایشگاه شرکت می نماید، گفت:” ، گلفود در سال گذشته برایم یک تجربۀ خوبی بود. من سال گذشته قراردادهای زیادی بدست آوردم، و آرزو دارم تا امسال حتی بیشتر از آن باشد. برای محصولات افغانی، علاقمندی بسیار زیاد است.”

افغانستان انتظار دارد تا قسمت بیشتر مارکیت را برای محصولات باکیفیت خویش جلب نماید. زعفران افغانستان اولین جایزه را در نمایشگاه بین المللی زعفران در سال 2012 در فرانسه از آن خود نمود. تجار بین المللی گفتند که میزان درآمد سیب، انار، میوه جات خشک و جوس افغانستان بسیار زیاد است.

ابی مسره، یک مشتری هندی، گفت:” شبه قارۀ هند، آسیای جنوب شرقی و امارات متحدۀ عرب، یک بازار بزرگ برای محصولات
زراعتی افغان میباشد. افغانستان کیفیت و بسته بندی تولیدات زراعتی خویش را بهبود بخشیده است. تولیدات زراعتی افغانستان از شهرت خوب به سطح جهانی برخوردار بوده و به محصولات 100 فیصد طبعی معروف اند.”

زراعت یک بخش مهمی از اقتصاد افغانستان بوده، که تقریباً زندگی ۰۷ در صد از مردم این کشور وابسته به زراعت، مالداری و یا هم هردوی آنها میباشد و نیز زراعت 25 فیصد از تولید ناخالص داخلی این کشور را تشکیل میدهد.

غرفۀ نمایش تولیدات افغانی در ساحۀ S-F43 مرکز جهانی تجارتی دوبی موقعیت دارد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*