English | دری

Breaking News

محصولات افغانستان در دوبی به نمایش گذاشته شد

محصولات افغانستان در دوبی به نمایش گذاشته شد

دومین نمایشگاه تجاری و صنعتی با حضور شماری از صنعتگران و تاجران افغانی و بین المللی  برای پنج روز در نمایشگاه گلفود که بزرگترین نمایشگاه سالانه مواد خوراکی در دوبی است، راه اندازی شد و در آن انواع محصولات و تولیدات افغانستان به نمایش گذاشته شد.

کامله صدیقی، یک زن تجارت پیشه افغان که در این نمایشگاه اشتراک داشت گفت: “این نمایشگاه روز گذشته گشایش یافته و به مدت پنج روز ادامه خواهد داشت.”

وی افزود: “دومین سالی است که در این نمایشگاه گلفود شرکت میکنیم که در سال گذشته برایم یک تجربه خوبی بود، من سال گذشته قرار دادهای زیادی بدست آوردم و آرزو دارم تا امسال حتی بیشتر از آن باشد.”

صدیقی علاوه نمود که برگزاری چنین نمایشگاه‌ها تاثیر مثبتی را در بالا بردن سطح کیفی و ارتقای ظرفیت محصولات تولیدی و صنعتی افغانستان در کشور های خارجی خواهد داشت.

ابی مسره، یک مشتری هندی گفت: “شبه قاره هند، آسیای جنوب شرقی و امارات متحده عرب، یک بازار بزرگ برای محصولات زراعتی افغان است”.

وی افزود: تولیدات زراعتی افغانستان از شهرت در سطح جهانی برخوردار بوده و به محصولات صد فیصد طبیعی معروف است.

قابل ذکر است که نمایشگاه گلفود تحت حمایه اداره انکشاف بین المللی ایالات متحد امریکا (USAID) همه ساله برگزار شده و در این نمایشگاه مواد خوراکی از جمله انار، سیب، زعفران، خربوزه، میوه جات خشک، و چارمغز که از سوی بیش از 20 شرکت افغانی تولید شده به نمایش گذاشته می شود.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*