English | دری

آماده گی ها برای تحقق پلان کاری بودجه بانک جهانی سال 1394 در قسمت حفظ و مراقبت سرکها

آماده گی ها برای تحقق پلان کاری بودجه بانک جهانی سال 1394 در قسمت حفظ و مراقبت سرکها

انجنیر محمودبلیغ وزیرفواید عامه امروز یک شنبه مورخ 11/5/1394 سمیناری را تحت عنون آمادگی ها برای تحقق پلان کاری بودجه بانک جهانی سال 1394 كه در تالار کانفرانس های وزارت و برای رؤسای ولایات دایرگردیده بود افتتاح نمود.

وزیر فواید عامه ضمن افتتاح این سمینار گفت: حفظ و مراقبت سرکها یکی از وظایف اصلی و اساسی وزارت فوایدعامه میباشد، سرک ها دراکثرولایات افغانستان از لحاظ حفظ و مراقبت در شرایط مناسب قرار ندارد و دلیل عمده آن اعمار بی کیفیت بعضي سرک ها، تردد وسایط تناژ بلند، حملات مخالفین مسلح، حوادث طبیعی و عدم حفظ و مراقبت صحیح و اساسی است که قسمت عمده سرک های افغانستان به اثر این مشکلات تخریب شده است و يا در حالت تخريب است. وی از تمام رؤسای ولایات خواست که در قسمت ترمیم دوباره این مناطق و حفظ و مراقبت آن توجه جدی کرده و با امکانات موجود و دست داشته خود تلاش جدی در این قسمت نمایند.

وزير فوايد عامه افزود سالهای پیشرو براي وزارت فوايد عامه بسیار حساس خواهد بود. دربخش های نقاط آسیب پذیر در زمستان هميشه دچار مشکل بوده ايم و لازم است که از همین حالا آماده گی های خویش را در زمستان پیشرو داشته باشیم تا با مشكل مواجه نشویم. خوشبختانه کشور جاپان 106 عراده وسایط را به وزارت فواید عامه کمک کرده که در 32 نقطه از این وسایل استفاده خواهد شد و در زمستان پیشرو تا حدی مشکلات هموطنان ما را مرفوع خواهد کرد.

وي از تمام رؤسای ولايتي خواست که جدول ارزیابی پرسونل خود را با تمام گزارشات کاری خود به وزارت ارسال نمایند تا با ارزیابی دقیق این گزارشات نسبت به جا گزینی افراد مسلکی به جای افراد غیر مسلکی اقدامات اساسی و اصولی صورت گیرد .

در ادامه داکتر احمدشاه وحید معین حفظ و مراقبت سرکها ، دیپلوم انجنیر نورگل منگل معین تخنیکی وزارت و روئسای مرکزی و ولایتی به ترتیب پیرامون موضوع صحبت نموده و از مشکلات و راه حل ها یاد آوری نمودند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*