English | دری

Breaking News

لينا علم با شكست ديپيكا پادوكون در جشنواره فلم تانزانيا برنده جايزه بهترين بازيگر زن شد

لينا علم با شكست ديپيكا پادوكون در جشنواره فلم تانزانيا برنده جايزه بهترين بازيگر زن شد

لينا علم يكى از هنر پيشه هاى موفق سينما افغانستان كه با اجرا نقش مركزى در فلم “نامه يى به ريس جمهور” با پيشى گرفتن از رقباء كانديد در نقش بهترين بازيگر زن برنده جايزه جشنواره جهانى سينماى زيتو در تانزانيا شد.

در اين جشنواره فلم “نامه يى به ريس جمهور” در چند بخش ديگر از جمله بهترين كارگردان، بهترين بازيگر مرد و بهترين بازيگر صحنه نامزد شده بودند كه از اين جمله لينا علم توانست جايزه بهترين بازيگر زن را به نام خود رقم دهد.

هنر پيشه هاى زن از كشور هاى اوگاندو و هند نیز نامزد اين جايزه(بهترين بازيگر زن) بودند. دیپیکا پادوکون ستاره مشهور هند نیز كانديد اين بخش بود.

 سوژه فلم  “نامه يى به ريس جمهور” در مورد حقوق زنان بوده و توسط رويا سادات ساخته شده است كه نقش مركزى را در اين فلم لينا علم بازى كرده است. اين فلم برعلاوه جايزه بهترين بازيگر زن توانسته چندين جايزه ديگر را نيز كسب كند.

جشنواره سينما زيتو در تانزانيا در حدود دو ماه دوام كرد که در آن فلم های کشورهای افغانستان، چین، ایران، اندونیزیا، کینیا، نایجریه، فلیپین،استونیا، هند، ایتالیا، آفریقای جنوبی، کوریای جنوبی، اسپانیا، تانزانیا، تایلند، ترکیه، اوگاندا و زیمبابوه نامزد شده بودند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*