English | دری

Breaking News

ملاقات رییس اجراییه کشور با جومارات اوتور بایف نخست وزیر قرغیزستان

ملاقات رییس اجراییه کشور با جومارات اوتور بایف نخست وزیر قرغیزستان

دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه کشور با هئیت همراه شان، حوالی ظهر روز یکشنبه 24 قوس، جهت اشتراک در اجلاس سازمان همکاری های شانگهای وارد شهر آستانه پایتخت جمهوری قزاقستان شد.
رییس اجراییه کشور، ساعتِ پس از ورود اش در شهر آستانه، در اولین دیدار رسمی اش با نخست وزیر قرغیزستان ملاقات کرد. در این ملاقات که در محل اقامت رییس اجراییه کشور صورت گرفت، در ابتدا، نخست وزیر قرغیزستان از شکل گیری حکومت وحدت ملی در افغانستان استقبال کرده و احراز مقام ریاست اجراییه حکومت وحدت ملی را به  دکتور عبدالله عبدالله تبریک گفت.
سپس، هر دو جانب، روی نیازمندی های مشترک و تقویت هرچه بیشتر همکاری های منطقه ای، بحث و گفتگو کردند. هم چنان، هر دو جانب، روی راه ها و میکانیزم های تقویت کننده روابط دوستانه میان هر دو دولت تبادل نظر کرده و استحکام روابط میان دو کشور دوست را کمک به رشد و توسعه اقتصادی و یک امر تاثیر گذار در مبارزه با تروریزم و مواد مخدر در منطقه دانستند.
هم چنان، در این دیدار، هر دو جانب به ایجاد همکاری و هماهنگی میان تاجران و سرمایه گذاران بخش خصوصی هر دو کشور تاکید کردند و این هماهنگی را موثر ترین راه برای رشد و توسعه اقتصادی هر دوکشور عنوان کردند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*