English | دری

Breaking News

كمك ٢٠ ميليارد افغانى از طرف وزارت همکاریهای اقتصادی و انکشاف آلمان به افغانستان

كمك ٢٠ ميليارد افغانى از طرف وزارت همکاریهای اقتصادی و انکشاف آلمان به افغانستان

امروز مذاکرات حکومتی پیرامون همکاری انکشافی میان جمهوری اسلامی افغانستان و جمهوری فدرال آلمان برای سال ۲۰۱۸ موفقانه پایان یافت. 

وزارت همکاریهای اقتصادی و انکشاف آلمان (BMZ) به ارزش بیش از ۲۰ میلیارد افغانی (۲۳۴٫۰۶ میلیون یورو) سرمایه گذاری را متعهد می شود. تمویل مزید از جانب وزارت امور خارجۀ آلمان عنقریب اعلام خواهد شد. این همکاری به حکومتداری خوب، انکشاف پایدار اقتصادی، توسعۀ شهری و زیربنای ولسوالیها و نیز کمکهای بشردوستانه و ثباتسازی متمرکز خواهد شد. از سال ۲۰۰۱ بدینسو، حکومت آلمان حدود ۳۴۵ میلیارد افغانی (۴٫۰۶ میلیارد یورو) در افغانستان سرمایه گذاری کرده است.

دوکتور هیننگ پلاتی، رئیس بخش افغانستان/پاکستان در وزارت همکاریهای اقتصادی و انکشاف آلمان در بیانیۀ افتتاحیه اش چنین اظهار داشت: “آلمان به مثابۀ یک پارتنر مطمئن و درازمدت برای انکشاف افغانستان و مردم این کشور متعهد باقی می ماند. چنانچه ما در گذشته نیز متعهد بوده ایم. در بروکسل، ما برای بازسازی ملکی و انکشاف در افغانستان الی ۱٫۷ میلیارد یورو را طی سالهای ۲۰۱۷-۲۰۲۰ متعهد شده ایم. این بلندترین تعهد ما در یک مرحله به یک کشور پارتنر در سراسر جهان بشمار می آید.”

هدف از همکاری افغان-آلمان همانا بهبودبخشیدن شرایط زندگی و درونماهای آیندۀ شهروندان افغانستان است تا آنها عاری از تأثیرات فقر، مهاجرت، خشونت یا افراطیت از زندگی شان لذت ببرند. امروز آلمان متعهد گردید که به حمایت خویش از مبارزه برضد فساد اداری، افزایش سهمگیری مردم در پروسه های تصمیم گیری و تقویت بخشیدن حکومتداری خوب ادامه می دهد. چون از فواید انکشاف افغانستان باید مردمیکه در این کشور زندگی می کنند مستقیماً مستفید شوند، در اولویتهای ما ایجاد فرصتهای پایدار عایدآفرین و حمایت از رشد اقتصادی و نیز بهبود تهیۀ برق و آب به مردم شامل می باشند. اهداف ما با پالیسیهای افغانی مانند چارچوب صلح و انکشاف ملی افغانستان و برنامه های اولویتهای ملی کاملاً سازگار می باشد.

“دولت آلمان نقش کلیدی در بازسازی افغانستان بازی نموده و سهم بارزی وقابل ملاحظه در رسیدن به اهداف مشترک در تطبیق استراتیژیهای انکشافی داشته است.  اظهار سپاس مینمایم  از تداوم همکاری های شما برای رسیدن به یک افغانستان

مترقی و امن ” محمد همایون قیومی وزیر مالیه افغانستان.

محترم پیتر پروگیل، سفیر آلمان در افغانستان اضافه نمود: “آلمان به همکاری و سرمایه گذاری دوامدار در بازسازی ملکی و انکشاف اقتصادی افغانستان متعهد می باشد. رشد حکومتداری خوب و بهبودبخشیدن شرایط زندگی تمام مردم افغانستان کلید ایجاد یک محیط مساعد برای مصالحه و صلح در افغانستان جنگ زده به شمار می آید.”

آلمان در مقابل سرمایه گذاریهای خویش از حکومت افغانستان انتظار دارد تا تعهدات خویش را مبنی بر انجام اصلاحات در عرصه های حکومتداری خوب، مبارزه علیه فساد اداری، حقوق زنان و سهمگیری اقتصادی انجام دهد. در آینده، ادارۀ همکاری افغان-آلمان همکاری با شرکای اصلاحات جانب افغانی را توسعه خواهید بخشید و از انگیزشها بگونۀ فزاینده برای رشد شفافیت، مالکیت افغانی و سمتیابی انکشافی استفاده خواهد کرد. در عرصه های که نشانۀ پیشرفت اصلاحات به مشاهده نرسد ، ممکن است حمایت ما کاهش یابد یا کاملاً متوقف گردد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone

مقالات مرتبط

افزایش قیمت مواد سوختی در ولایات شمال افغانستان

در ولایات شمال افغانستان قیمت مواد سوختی روز بروز افزایش می یابد و این موجب نگرانی و افزایش مشکلات ساکنان

چالش های اقتصادی فرا راه حکومت وحدت ملی

گزارش دهنده: عاۀشه الیاد اقتصاد؛ یکی از اساسی‌ترین پایه های یک کشور است؛ اما اگر به این بخش توجه نشود،

تامین برق توسط ایران به افغانستان در مقابل ورود آب به دریاچه هامون

کشور ایران اعلام کرده اند در صورتی که افغانستان تضمین ورود آب به دریاچه هامون ایران را دهد آنان هم

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*