English | دری

Breaking News

كمك هند به جمعيت هلال احمر افغانستان

كمك هند به جمعيت هلال احمر افغانستان

امر سينها، سفير هند در كابل گفته است؛ هند براي درمان شماري از كودكان كه به بيماري سوراخ قلب دچاراند، پنج ميليون دالر كمك نموده و براي آموزش پزشكان افغانستان در هند نيز همكاري كند.

امر سينها گفت: ” من مي‌دانم كه رسيد‌گي به تمام مشكلات در يك زمان امكان پذير نيست؛ اما ما گام نخست و مهم را در اين راستا برداشتيم و آن كمك با كودكاني است كه با اين بيماري به دنيا آمده اند، ما بسيار خرسند هستيم كه در اين مورد با شما شريك مي باشيم؛ اما از همه مهمتر طرح شما است تا پزشكان را به اين بيمارستان ها بفرستيد تا آنها آموزش ديده و بتوانند خود كارشان را به پيش ببرند، بدون شك كودكان آينده سازان يك كشور هستند”.

رييس جمعيت هلال احمر گفت: شمار كودكاني كه به بيماري سوراخ قلب دچاراند، روبه افزايش است و بيشترين علايم اين بيماري در ولايت‌هاي بدخشان، هلمند، ننگرهار و خوست ديده شده که روزانه ۱۲ كودك مبتلا به اين بيماري در كشور براي درمان ثبت اين اداره مي‌شوند.

روند تدواي كودكان مبتلا به بيماري سوراخ قلب، چهار سال پيش از سوي جمعيت هلال احمر كشور آغاز شد كه تاكنون بيش از چهار هزار كودك مبتلا به اين بيماري تداوي شده است. تداوي بيماري سوراخ قلب از دو نيم تا چهار هزار دالر هزينه بر مي دارد كه زمينه تدواري آن تاكنون در داخل كشور ميسر نشده است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*