English | دری

Breaking News

كاهش۴۰ درصدی سرمايه‌گذاری در ولايت بلخ

كاهش۴۰ درصدی سرمايه‌گذاری در ولايت بلخ

شير احمد سپاهی زاده، رئيس تجارت و صنايع ولايت بلخ می ‌گويد كه افزايش نا امنی ها، عدم تطبيق يكسان قانون در بندرهای تجارتی و نبود حمايت گسترده و وسيع حكومت از سرمايه گذاران سبب گرديده است كه سرمايه ‌گذاری در ولايت بلخ ۴۰  درصد كاهش يابد.

وی گفت، وضعيت اقتصادی و تجارتی در سطح كل افغانستان بهبود پيدا كند، و تا زمانیكه خود افغان ها برای بهبود وضعيت اقتصادی كشور شان تلاش نكنند، توسط كمك‌های كشورهای كمك كننده و خارجی افغانستان آباد نمی‌گردد. از اينرو بايد خود افغان برای بهتر شدن وضعيت زندگی و اقتصادی شان كوشش كنند.

موصوف ‌افزود: تأثيرات منفی كه در سراسر كشور بوجود آمده بالای ولايت بلخ نیز تأثير گذاشته اما فعاليت‌های تجارتی و اقتصادی در اين ولايت نسبت به ساير ولايت‌های كشور بهتر می ‌باشد. و امنيت نسبی كه در اين ولايت وجود دارد و امكانات كه در اختيار بازرگانان قرار داده شده است، بهتر بودن بلخ را با ساير ولايت‌ها تثبيت می‌كند.

سپاهی، از حكومت مركزی می ‌خواهد كه قانون را به گونه يكسان در تمامی بنادر كشور تطبيق كنند تا اموال تجارتی بصورت غيرقانونی واردات و صادارات نگردد، چون اين امر باعث كم علاقه گی تاجران و بازرگانان می‌شود.

قابل ذكر است كه، بلخ از ولايت‌های نسبتآ امن در شمال افغانستان است كه در ۱۴ سال گذشته سرمايه‌گذاری ‌های هنگفتی در اين ولايت صورت گرفته و بندر تجارتی حيرتان نيز در بلخ وجود دارد و از اين بابت سالانه ميليون‌ها افغانی وارد خزانه دولت مي‌گردد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*