English | دری

Breaking News

قیمت نفت به پایین‌ترین حد خود در ۱۲ سال گذشته رسید

قیمت نفت به پایین‌ترین حد خود در ۱۲ سال گذشته رسید

قیمت جهانی نفت با رسیدن به زیر ۳۲ دلار در هر بشکه به پایین‌ترین حد خود در ۱۲ سال گذشته رسید و ناظران چشم‌انداز نویدبخشی برای بازار جهانی نفت متصور نیستند و پیش‌بینی‌ها حاکی از احتمال سقوط قیمت نفت تا ۲۰ دلار در هر بشکه است.

هفته گذشته نیز قیمت نفت کاهشی ۱۰ درصدی نشان داد و در حال حاضر تحلیل‌گران بازار نفت جهان انتظار بهبود قیمت نفت را ندارند و انتظار می‌رود قیمت نفت همچنان به پایین‌ترین قیمت سال‌های گذشته سقوط کند.

محمد علی خطیبی٬ مدیر سابق امور بین‌الملل شرکت ملی نفت و نماینده پیشین ایران در اوپک٬ گفته بود بررسی تحولات بازار جهانی نفت نشان می‌دهد که این بازار “به نوعی ترمز بریده” است.

نگرانی‌های موجود در ارتباط با کاهش سرعت رشد اقتصادی چین که بزرگ‌ترین مصرف‌کننده انرژی جهان است٬ مازاد عرضه نفت و افزایش قدرت دلار در برابر سایر ارزها از عوامل کاهش قیمت نفت است.

ادامه افزایش تنش میان ایران و عربستان سعودی در روزهای گذشته که در ابتدا منجر به افزایش قیمت نفت شده بود٬ موجب شده است که چشم‌انداز روشنی برای حصول توافق بر سر کاهش تولید نفت اعضای اوپک وجود نداشته باشد و این دو کشور در مورد تغییر سطح تولید نفت اعضای این سازمان اختلاف نظر دارند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*