English | دری

قرارداد اجاره دستگاه گاز طبیعی فشرده بین وزارت معادن وپطرولیم و شرکت خدمات نفت و گاز قشقری به امضآ رسید

قرارداد اجاره دستگاه گاز طبیعی فشرده بین وزارت معادن وپطرولیم و شرکت خدمات نفت و گاز قشقری به امضآ رسید

DSC03424این قرارداد مطابق پالیسی دولت ج .ا.ا به هدف رشد صنایع سکتوری و بخصوص گاز طبیعی فشرده که برای نخستین بار در افغانستان تأسیس گردیده در نتیجه داوطلبی آزاد و شفاف با سکتور خصوصی عقد گردیدند.

قرارداد سه گانه ( اجاره زمین، اجاره عملیات و فروش گاز) بین محترم انجینر عبد الجمیل “حارس” معین مالی واداری وزارت معادن و پطرولیم و محترم انجینر صالح محمد “فضلی” رئیس تصدی افغان گاز وزارت معادن و پطرولیم و رئیس شرکت خدمات نفت و گاز قشقری بتاریخ 7 / 1 / 1393 در شهر شبرغان به امضا رسیدند.

این دستگاه در نتیجه سعی و تلاش اداره گاز طبیعی فشرده وزارت معادن و پطرولیم دو سال قبل بنام “دستگاه گاز فشرده طبیعی افغان” به کمک مالی اداره انکشاف اقتصادی امریکا در شهر شبرغان ایجاد و افتتاح گردید. دستگاه متذکره گاز طبیعی را بعد از تجرید آب و تجزیه سلفر آن توسط کمپریسور، فشرده ساخته و غرض استفاده در وسایط و جنراتور های گــازی به نصف قیمت مواد نفتی (پطرول و دیزل) به فروش میرساند. گاز طبیعی فشرده از لحاظ اقتصادی موثریت کافی داشته و در عرصه تولید انرژی تقریباً یکسان با سایر مواد تولید کننده انرژی، از تولید مواد مضره محیط زیستی جلوگیری مینماید و در ضمن محیط را پاک نگهداشته و از تولید داخلی کشور محصول میشود.

قراردادهای سه گانه برای پنج سال بوده و در صورت رضایت از شرکت برنده برای یک دور دیگر تمدید خواهند شد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*