English | دری

فیلم انیمیشنی (یخ زده) پنحمین فیلم پرفروش درتاریخ سینمای جهان شد

فیلم انیمیشنی (یخ زده) پنحمین فیلم پرفروش درتاریخ سینمای جهان شد

انیمیشن «یخ زده» با کسب یک میلیارد و 219 میلیون دالربه پنجمین فیلم پرفروش تاریخ سینما بدل شد.background_logo

به گزارش خبرگزاری ورایتی، این انیمیشن پرفروش کمپنی دیسنی با موفقیت در باکس آفیس جاپان در هفته ‌های اخیر این جایگاه را به دست آورد.

فروش جادویی انیمیشن «یخ زده» در بازارهای جهانی با فروش این آخر هفته موفق شد به جایگاه پنجم فیلم‌های پرفروش در تاریخ سینما دست یابد.

این انیمیشن با فروش 400 میلیون دالری در امریکا و فروش 194 میلیون دالری درجاپان، اکنون دومین فیلم پرفروش کمپنی دیسنی شده و پشت سر «انتقام جویان» قرار گرفته است که با فروش 5/1 میلیارد دالردر سراسر جهان، سومین فیلم پرفروش تاریخ سینما است.

این در حالی ست که فیلم «مرد آهنی» سال پیش فروشی معادل یک میلیارد و 215 میلیون دالررا ثبت کرد.

اکنون فیلم بعدی که جلوتر از «یخ زده» در فهرست فیلم‌های پرفروش تاریخ سینما جای دارد فیلم «هری پاتر و یادگاران مرگبار: قسمت دوم» است که با فروش یک میلیارد و 340 میلیون دالری اش این جایگاه را کسب کرده است.

«انتقام‌جویان» مارول محصول 2012 با فروش یک میلیارد و 518 میلیون دالرفیلم سوم، «تایتانیک» محصول 1997 با فروش 2 میلیارد و 186 میلیون دالردر مکان دوم و «آواتار» محصول 2009 با فروش دو میلیارد و 782 میلیون دالرفیلم اول پرفروش در باکس آفیس جهانی است.

در حالی که از انتشار «یخ زده» تنها هفت ماه می گذرد، این انیمشن موفق شد تا جایگاه پرفروش ترین انیمیشن تاریخ سینما را به دست بیاورد و «داستان اسباب بازی 3» با فروش یک میلیارد و 63 میلیون دالررا پشت سر بگذارد.

در جاپان «یخ زده» در باکس آفیس این آخر هفته هم فیلم شماره یک شد و این موفقیت را برای یازدهمین هفته پشت سر هم ادامه داده است. این فیلم در جاپان سومین فیلم غربی است که بیشترین فروش را تجربه کرده است. در حالی که جاپانی ها از صنعت قوی انیمیشن برخوردارند، کسب چنین موفقیتی درجاپان بسیار قابل توجه است.

کریا جنوبی نیز از دیگر بازارهای جهانی است که با فروش 77 میلیونی به این فیلم پاسخ گرمی داد. بریتانیا و چین با فروش 3/65 میلیون دالرو 7/48 میلیون دالردیگر کشورهایی بودند که بیشترین استقبال را از این فیلم انیمیشنی به عمل آوردند.

این انیمشن در آغاز ماه ثور ششمین فیلم پرفروش همه تاریخ شده بود و اکنون ظرف یک ماه یک پله بالاتر رفته است.

در این انیمیشن که جایزه اسکار نیز دریافت کرده، کریستن بل، جاش گاد، ایندیا منزل و جاناتان گراف صداپیشگی کرده اند. این انیمیشن به کارگردانی کریس باک و جنیفر لی ساخته شده است. کریس باک پیش از این «تارزان» را ساخته بود. داستان این انیمیشن درباره سفر آنا و کریستوف است. آنها در سفر شرایط آب و هوایی سختی را تجربه می کنند  و با یک آدم‌ برفی به نام اولاف آشنا می‌شوند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone

Tags assigned to this article:
فیلم یخ زدهیخ زده

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*