English | دری

Breaking News

فراهم سازی برنامهٔ آموزشی امور منزل برای زنان در ولایت کابل

فراهم سازی برنامهٔ آموزشی امور منزل برای زنان در ولایت کابل

  وزارت کار، اموراجتماعی، شهدا و معلولین؛ پروژهٔ “عرضهٔ خدمات امور منزل برای زنان” را که یکی از مشاغل نیمه رسمی می‌باشد، با مؤسسهٔ مصؤنیت و حفاظت اجتماعی جهت ارایۀ آموزش‌های مسلکی امور منزل برای زنان در ولایت کابل راه اندازی می کند.

 زمان این پروژه هفت ماه بوده؛ زمینهٔ آموزش، ارتقای ظرفیت و اشتغال را برای ۴۸۰ تن از خانم‌های بی‌کار و بی بضاعت که سن شان از ۲۵ تا ۴۵ سال است، در رشته‌های مختلف در ولایت کابل فراهم می‌نماید.

این برنامه که برای خانم‌های کم سواد و بی‌سواد طراحی گردیده است، به ارزش دو صد و چهل هزار دالر امریکایی، در کنار آموزش‌های مسلکی؛ مانند طراحی منزل و پرورش اطفال، خواندن و نوشتن نیز به آنان آموزش داده خواهد شد.

فیض الله ذکی سرپرست وزارت کار، امور اجتماعی، شهدا و معلولین گفت: جنگ‌های تحمیلی، تأثیر ناگواری بالای اقتصاد کشور گذاشته است و این برنامه، خانم‌ها را توانمند   می‌سازد تا در بلند بردن اقتصاد خانواده‌های شان سهم بارز داشته باشند.

 نظر به این قرار داد، در حدود ۶۰ در صد از خانم‌ها که در این برنامه آموزش می‌بینند، پس از پایان دورهٔ آموزشی، مؤسسهٔ مصؤنیت و حفاظت اجتماعی برای آنان زمینهٔ اشتغال را   نیز فراهم می‌نماید.

وزارت کار، امور اجتماعی، شهدا و معلولین به این باور است، افرادی که فرصت فراگیری آموزش و پرورش را از دست داده اند؛ ارایهٔ آموزش‌های فنی و حرفوی برابر به نیاز بازارکار و آموزش انکشاف تشبثات برای آن‌ها ضروری بوده، تا بتوانند توانمند به پشتیبانی مالی خانواده ‌ها و ببهود زندگی شان گردیده و در انکشاف کشور سهم بارز داشته باشند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*