English | دری

Breaking News

فراغت 40 تن زن افغان از برنامه کارآموزی در ولایت تخار

فراغت 40 تن زن افغان از برنامه کارآموزی در ولایت تخار

بتعداد 40 زن افغان یک برنامه کارآموزی شش ماهه را که با حمایت ادارۀ همکاری افغان-آلمان برگزار شده بود، در 15 اداره مربوطه در تالقان،ولایت تخار به پایان رسانیدند.

دکتر فضل الله مجددی، والی ولایت تخار گفت: “ما از این فعالیت بسیار سپاسگزاریم. کارآموزی به زنان کمک می کند تا مهارت های خود را بهبود بخشند و تجربه عملی کسب کنند. به این ترتیب، ما می توانیم مشارکت زنان را در سمت های دولتی افزایش دهیم.”

آنها در سه ماه اول، آموزش ابتدایی را همراه با کار نیمه وقت فراگرفتند. جلسات آین آموزش موضوعات چون مدیریت مالی و منابع بشری، رهبری، تهیه و همچنین قوانین و سیاست های افغانستان را تحت پوشش قرار داد.

 در نیمه دوم برنامه، کارآموزان تمام وقت در 15 ادارۀ مرتبط در تخار مشغول به کار بودند، که آنها توانستند تجربه ارزشمندی را بدست بیاورند. آموزگاران کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی کارآموزان را بیشتر آموزش دادند تا از دانش نظری جدید خود در عمل استفاده نمایند.

مژگان یکی از کارآموزان گفت: “این برنامه واقعا مفید بود. ما دانش لازم را برای کار در مؤسسات دولتی در سطح ولایت به دست آوردیم. “

تمنا، یکی دیگر از شرکت کنندگان آموزش اظهار داشت:” کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی باید تدویر چنین برنامه ها را افزایش دهد تا مشارکت زنان در نهادهای دولتی بیشتر گردد.”

نصاب درسی این برنامه از طرف کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی و برنامه آلمان برای ترویج مدیریت خوب در افغانستان به طور مشترک، طرح ریزی شده است.

گفتنی است که بیش از ده زن که قبلا در برنامهکارآموزی شرکت داشتند در حال حاضر در لیسه ها، ادارات ولایتی و سازمان های جامعه مدنی، مشغول به کار اند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*