English | دری

Breaking News

فراغت دانشجویان دختر رشته‌های انجنیری و مهندسی از برنامه کارآموزی

فراغت دانشجویان دختر رشته‌های انجنیری و مهندسی از برنامه کارآموزی

مراسم فراغت 8 دانشجوی دختر دانشگاه‌ کابل و دانشگاه پولی تخنیک کابل از برنامه کارآموزی رشته‌های انجنیری و مهندسی ادارۀ انکشاف بین‌المللی امریکا(USAID) ، امروز برگزار گردید.

هربرت اسمیت رئیس ادارۀ انکشاف بین‌المللی امریکا در افغانستان در این مورد گفت:”نتایج این برنامۀ کارآموزی به روز فراغت کارآموزان ختم نمیشود بلکه فراتر از آن خواهد رفت.”

رئیس ادارۀ انکشاف بین‌المللی امریکا افزود: “ما شبکه‌ای از زنان موفق و ماهر را در داخل افغانستان بوجود می‌آوریم که برای ساختن یک آیندۀ توانبخش برای زنان افغانِ فعال در رشته‌های مهندسی  و انجنیری و همچنین برای ساختن آیندۀ افغانستان کار  خواهند نمود.”

در طول برنامه کارآموزی، دانشجویان دختر با ابعاد و مسایل عملی و کاربردی مهندسی و انجنیری مواجه می‌شوند و فرصت آن را می‌یابند تا مهارت‌های مسلکی و میان‌فردی خود را تقویت نمایند.

محمدالله ابراهیمی، استاد و معاون امور محصلان دانشگاه پولی تخنیک کابل از ادارۀ انکشاف بین‌المللی امریکا بابت فراهم‌آوری فرصت‌های کارآموزی برای دانشجویان دختر رشته‌های مهندسی  و انجنیری قدردانی نمود.

زلیخا احمدی یک تن از کارآموزان برنامه فوق گفت: “این برنامه کارآموزی یک دیدگاه و چشم‌اندازی واضح در مورد مسلکم برایم داده است”.

بر اساس پلان زمانی، برنامه کارآموزی برای دانشجویان دختر در رشته‌های انجنیری و مهندسی  تا پایان سال 2019 ادامه خواهد داشت.

 این برنامه به فراهم‌ نمودن فرصت‌های حیاتی برای دانشجویان دختر ادامه خواهد داد تا آن‌ها بتوانند در حکومت، سکتور خصوصی  و جامعه مدنی افغانستان به رهبران فعال تبدیل شوند.

قابل ذکر است که ادارۀ انکشاف بین‌المللی امریکا با مصرف حدود 17 میلیارد دالر امریکایی در برنامه‌های انکشافی در افغانستان از سال 2002 بدینسو، بزرگترین برنامۀ کمک‌های ملکی دو جانبه را به افغانستان فراهم می‌نماید.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*