English | دری

فابریکه خانه سازی کابل به همکاری کشور روسیه دوباره فعال می گردد

فابریکه خانه سازی کابل به همکاری کشور روسیه دوباره فعال می گردد

imagesوزارت شهر سازی و مسکن از احیای دوباره فابریکه خانه سازی کابل خبر می دهد.

به گفته ای آقای حسن عبداللهی وزیر امور شهر سازی قرار شرکت خانه سازی کابل کمک روسیه دوباره فعال می گردد، اما نه به شکل سابق بلکه باید فعالیت این شرکت باید به شکل باشد که به سیستم اقتصادی کشور ما سودمند باشد و بتواند زمینه کار را برای افغان ها مساعد سازد.

وی می افزاید زمانیکه شرکت خانه سازی کابل دوباره به فعالیت آغاز نماید کشور روس ها با ما همکاری خواهد نمود و تا بحال قسمتی از کارها تکمیل گردیده و با جانب روسیه قرارداد نیز صورت گرفته است و ما منتظر رسیدن وسایل و ماشین آلات مورد ضرورت خانه سازی از روسیه به افغانستان هستیم که به زودی از طریق بندر حیرتان به کابل میرسد.

مردم و کارشناسان عرصه ساختمانی فعال شدن فابریکه خانه سازی کابل را یک گام مثبت در بخش ساختمانی تلقی می نمایند و می گویند که با فعال شدن این شرکت ساختمان ها و شهر ک ها از بطور مسلکی اعمار خواهد شد و از کیفیت خوب ساختمانی برخوردار خواهد بود.

این در حالیست که در سال های اخیر نیز شهرک های زیادی از طرف سکتور خصوصی در کابل و سایر نقاط کشور ساخته شده اند، اما بیشتر متخصصین شهر سازی و ساختمان سازی از غیر معیاری بودن شهرک ها در کابل سخن میزنند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*