English | دری

Breaking News

علاقه‌مندی کشورهای خلیج به سرمایه گذاری در افغانستان

علاقه‌مندی کشورهای خلیج به سرمایه گذاری در افغانستان

محمد بن سلمان آل سعود، ولیعهد و وزیر دفاع عربستان در دیدار با محمد اشرف غنی رییس جمهور کشور گفته است که کشورهای خلیج علاقه مند‌ اند در بخش های زراعت و انرژی در افغانستان سرمایه گذاری کنند.

در این دیدار ولیعهد و وزیر دفاع سعودی بر همکاری‌های دومدار میان دو کشور تأکید کرده، گفته است که همکاری‌های منطقوی برعلاوۀ توسعه اقتصادی، باعث تأمین امنیت و ثبات منطقه خواهد شد.

ولیعهد سعودی به نمایندگی از کشورش بر ادامۀ همکاری‌های اقتصادی با افغانستان ابراز آمادگی نموده و به آقای غنی اطمینان داده، که کشورهای خلیج را نیز بخاطر گسترش همکاری‌های اقتصادی با افغانستان تشویق خواهد کرد.

رییس جمهور کشور موقف مشترک و واضح علمای جهان اسلام را در مبارزه علیه تروریزم مهم خوانده و تاکید نموده که علمای جهان اسلام از طریق یک فتوا، تروریزم را پدیدۀ ضد اسلام و مسلمانان معرفی نمایند و مسلمانان را بخاطر مبارزه با این پدیدۀ شوم تشویق نمایند.

همچنان، در این دیدار پیرامون مشکلات افغان‌های مقیم سعودی بحث صورت گرفته و ولیعهد سعودی جهت حل مشکلات افغانهای مقیم آن کشور، به آقای غنی اطمینان داده است.

گفتنی است که آقای غنی که به منظور ادای عمره در یک سفر دو روزه عازم عربستان سعودی گردیده بود، صبح روز یکشنبه (۱۳ سرطان) به کشوربازگشت.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*