English | دری

Breaking News

عقد قرارداد 144 جریب زمین برای تاسیس 6 فابریکه میان شرکت الکوزی و ادارۀ هوانوردی ملکی

عقد قرارداد 144 جریب زمین برای تاسیس 6 فابریکه میان شرکت الکوزی و ادارۀ هوانوردی ملکی

قرارداد ۱۴۴ جریب زمین جهت سرمایه‌گذاری برای تأسیس شش فابریکۀ صنعتی از سوی مسؤولین ادارات مستقل اراضی و هوانوردی ملکی و عبدالرحمان الکوزی رئیس شرکت بین المللی الکوزی گروپ در حضور داشت دكتور محمد اشرف غنى، رئيس جمهورى اسلامى افغانستان، جلالتمآب استاد سرور دانش، معاون دوم رئيس جمهورى اسلامى افغانستان و شمارى ديگرى از مقامات عالى رتبه دولتى روز دوشنبه به امضا رسید.

اکلیل حکیمی وزیر مالیه در خصوص مزایای این قرارداد معلومات ارائه کرده، گفت که نظر به درخواست شرکت مذکور و طی مراحل رسمی اسناد این شرکت از سوی کابینه و ولسی جرگه، ۱۴۴ جریب زمین که مربوط به ادارۀ هوانوردی ملکی می‌باشد جهت سرمایه‌گذاری به شرکت یاده شده تسلیم خواهد شد.

وزیر مالیۀ گفت که شرکت بین‌المللی الکوزی گروپ متعهد گردیده که بخاطر تأسیس شش فابریکۀ صنعتی حدود ۳۵۰ میلیون دالر را سرمایه‌گذاری نماید، که شامل تأسیس فابریکات صنعتی مطبعه، دستمال کاغذی، کارتن سازی و سه فابریکۀ مواد غذایی می‌باشد.

وی گفت که تأسیس این فابریکات بگونۀ مستقیم برای دوهزار تن و به شکل غیر مستقیم برای ده هزار تن از شهروندان زمینۀ کار را مساعد می‌نماید. او افزود که با این سرمایه‌گذاری عواید دولت افزایش خواهد یافت و زمینه‌های رشد اقتصادی و تشویق سرمایه‌گذاری‌های داخلی نیز بیشتر فراهم خواهد شد.

وزیر مالیه علاوه کرد که شرکت مذکور با رعایت معیارهای تعیین شده از سوی حکومت، متعهد می‌باشد که طی سه سال، تمام تأسیسات مورد نیاز را جهت سرمایه‌گذاری تکمیل و به بهربرداری بسپارد.

وزیر مالیه گفت که شرکت بین‌المللی الکوزی گروپ، همچنان تعهد همکاری نموده که برای ادارۀ هوانوردی ملکی یک اکادمی هوانوردی به ارزش پنچ میلیون دالر اعمار کند.

او افزود که حکومت تسهیلات لازم را بخاطر سرمایه‌گذاری شرکت متذکره در داخل افغانستان فراهم می‌نماید و در قسمت صادرات و واردات مواد خام با این شرکت همکاری همه جانبه خواهد نمود.

در این مراسم کپتان حامد ظاهر رئیس ادارۀ هوانوردی ملکی نیز صحبت نموده، گفت که که بخاطر مصؤونیت پروازها، ادارۀ هوانوردی از چگونگی کار شرکت مذکور نظارت خواهد نمود.

همچنان نعمت الله بابکرخیل به نمایندگی از شرکت بین المللی الکوزی گروپ صحبت نموده گفت، شرکت یاده شده ضمن اینکه در این بخش آمادۀ سرمایه‌گذاری می‌باشد، پیش از این در بخش‌های مختلف در افغانستان سرمایه‌گذاری نموده که بیشترین صادرات را به خارج از کشور داشته است.

 آقای بابرکرخیل خاطر نشان کرد: ما تلاش می‌ورزیم تا با سرمایه‌گذاری‌های بیشتر زمینۀ کار را به شهروندان فراهم سازیم. وی گفت که شرکت بین‌المللی الکوزی گروپ به شمول تأسیس شش فابریکۀ صنعتی، یک میلیارد دالر را سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

او اطمینان داد که یک شفاخانۀ مجهز را با هزینۀ ۳۰۰ میلیون دالر در افغانستان اعمار خواهد کرد، تا نیازمندی‌های شهروندان بخاطر تداوی در داخل کشور مرفوع گردد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*