English | دری

صنعت اپلیکیشن سازی در بریتانیا 30 میلیارد پوند در آمد خواهد داشت

صنعت اپلیکیشن سازی در بریتانیا 30 میلیارد پوند در آمد خواهد داشت

صنعت نرم ‌‏افزارهای همراه (اپلیکیشن‌ها) در بریتانیا تا سال ۲۰۲۵ حدود ۳۰ میلیارد پوند درآمد تولید خواهد کرد.Download-only

 

مطالعه‌‏ای که به سفارش شرکت گوگل انجام شده است نشان میدهد صنعت نرم ‌‏افزارهای همراه (اپلیکیشن‌ها) در بریتانیا تا سال ۲۰۲۵ حدود ۳۰میلیارد پوند درآمد تولید خواهد کرد.
به گزارش از ویب‏ سایت theinquirer، شرکت گوگل در یکی از نشست‏‌های تخصصی کنفرانس توسعه نرم‌‏ افزاری خود که به I/O مشهور است اعلام کرده است صنعت نرم‌‏ افزارهای همراه در بریتانیا امسال ۴ میلیارد پوند درآمد تولید خواهد کرد.
این پیش‏‌ بینی مستند به مطالعه‌‏ ا‌ی است که به سفارش گوگل و توسط شرکت ویژن موبایل (Visionmobile) انجام شده است. این مطالعه نشان داده است که حجم درآمدهای تولید شده توسط این صنعت تا سال ۲۰۲۵ به ۳۰میلیارد پوند خواهد رسید.
بر اساس این گزارش، اقتصاد نرم‌‏ افزارهای همراه در بریتانیا با شتاب زیادی در حال رشد است. مات بریتین، یکی از مدیران بخش اروپای مرکزی و شمالی در شرکت گوگل در این باره گفته است: این گزارش نشان میدهد که استعدادها و نیروهای متخصص و کارآفرین حوزه فناوری در بریتانیا با سرعت انفجارگونه ‌‏ای در حال رشد است.
این روند صنعت جدیدی به وجود میاورد که با سرعت در سراسر جهان گسترش مییابد و بریتانیا هم ‌‏اکنون در خط مقدم این جبهه است. وی گفته است: فعالیت ۳۰ هزار نفری که در بریتانیا عضو مرکز حمایت از شرکت‏‌ های نوپای ما هستند و صد ها توسعه ‌‏دهنده دیگری که در کنفرانس I/O شرکت کرده ‏‌اند و نیز هزاران دانش ‌‏آموخته ‌ای که از کلوب‌‏ های برنامه‌‏ نویسی غیردرسی ما بهره می‏‌ برند، همگی نشان‌‏ د‌هنده این است که بریتانیا هم‌‏اکنون صاحب مهیج‌‏ ترین صنعت فناوری در جهان است.
مطالعه شرکت ویژن موبایل نشان می ‏‌دهد که هم‏‌ اکنون در بریتانیا ۸ هزار شرکت که در مجموع ۴۰۰ هزار را در استخدام خود دارند، در اقتصاد نرم ‌‏افزارهای همراه این کشور فعالیت میکنند.
رشد این صنعت امسال ۳۰ هزار فرصت شغلی جدید را برای مردم این کشور به ارمغان خواهد آورد که بخش زیادی از آنها در لندن متمرکز خواهد بود. پژوهشگران همچنین دریافته ‏‌اند متوسط سن توسعه ‏‌دهندگان نرم‌‏ افزار در این کشور زیر ۳۵سال است و فقط بیست درصد آنها بالای ۴۴ سال سن دارند.

 

یکی از دیگر یافته‏‌ های جالب این مطالعه این است که خود آموزی به شیوه‌‏ ای غالب در میان توسعه ‏‌دهندگان نرم ‌‏افزار تبدیل شده است. ۸۳ درصد توسعه‌‏ دهندگان نرم‏‌ افزارهای همراه بریتانیا تاکنون از هیچ آموزش رسمی برخوردار نبوده‌‏ ا‌ند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone

Tags assigned to this article:
Applications

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*