English | دری

صنایع دستی خانم های تجارت پیشه ولایت بغلان به نمایش گذاشته شد

صنایع دستی خانم های تجارت پیشه ولایت بغلان به نمایش گذاشته شد

women indestries

صنایع دستی خانم های تجارت پیشه ولایت بغلان امروز در یکی از هوتل های شهر پلخمری به نمایش گذاشته شد.

گفته میشود که این نمایشگاه صنایع دستی از سوی زنان تجارت پیشه بغلان به همکاری دفتر (ECW) یا مرکز توانمندی زنان در شهر پلخمری مرکز ولایت بغلان راه اندازی شده است.

در این نمایش انواع کار های دستی خانم ها، از قبیل: دستمال ها، بالش پرده های گلدوزی و مهره دوزی، واسکت های چرمه دوزی، هر گونه دستکول های زنانه و دیگر اشیایی و لوازم منزل در معرض دید خریداران و باز دید کننده گان گذاشته شده بود.

ناجیه نوری مسوول زنان تجارت پیشه بغلان، به رسانه ها گفت: هدف از ایجاد این نمایشگاه انکشاف صنایع دستی زنان و بازاریابی برای کار های دستی خانم های ولایت بغلان در بغلان و تمامی بازار های افغانستان و حتی بازار های بیرون مرزی میباشد.

وی علاوه کرده جهت تشویق و رشد این صنایع در نظر دارند تا در آینده نزدیک نظیر این نمایشگاه را در ولایات بدخشان، تخارو کندوز نیز راه اندازی نمایند.

شماری از زنان که در این نمایش صنایع دستی شان را به فروش و نمایش گذاشته بود از دولت میخواهند تا آن ها را دراین عرصه حمایت نمایند و از تجار ملی در خواست نماید که در این زمینه سرمایه گذاری های بیشتر نمایند.

گفتنی است که صنایع دستی امروزی یک نمایش بود و برای یک روزدر این هوتل به نمایش گذاشته شده است علاقمندان و خریداران میتوانند که اشیا مورد ضرورت شان را از مرکز توانمندی خانم های ولایت بغلان همه روزه خریداری نمایند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*