English | دری

Breaking News

صرفه جویی ۹۴۶ میلیون دالر در مصارف امریکا

صرفه جویی ۹۴۶ میلیون دالر در مصارف امریکا

روزنامه اندیپندنت چاپ بریتانیا اعلام نموده است که از آغاز کار اداره مفتش خاص بازسازی امریکا در افغانستان این اداره توانسته است در مصارف امریکا در افغانستان ۹۴۶ میلیون دالر صرفه جویی کند. امریکا در ۱۳ سال گذشته ۱۱۳ میلیارد دالر برای بازسازی افغانستان مصرف کرده است که بیشتر از مصرف بازسازی اروپا بعد از جنگ جهانی دوم می باشد.

سوپکو در سیستم قضایی امریکا یکی از افرادی بود که در مبارزه علیه مافیا دست داشت و از آنجا برای از بین بردن فساد در مصارف امریکا در افغانستان موظف شد.

سوپکو گفته است که در جنگ علیه جنایت و مافیا تمام سیستم عدلی امریکا با جنایت می جنگید، در حالی که در افغانستان سیستم عدلی بهترین سیستمی می باشد که می توان آن را با پول خرید.

وی افزود: در افغانستان با ده ها قاضی، څارنوال و پولیس پاک و صادق رو به رو شده است که می خواستند با اخلاص کار کنند، اما آنها تهدید شده یا به قتل رسیده و یا از صحنه خارج شده اند.

به گفته او بخشی از این مشکل در ترتیب مصارف امریکا در افغانستان بوده و بخشی دیگر اینست که افراد مسئول هیچگاه به حساب دهی کشانده نشده اند. در رابطه با مقدار پول های هدر رفته امریکا در افغانستان گفته است که این مقدار به میلیارد دالر می رسد، ولی ارقام دقیق را نداده است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*