شرکت IBM و تویوتا مشترکاً پلتفارم ویژه یی برای خود رو ها را طراحی میکنند

by Kamaluddin Koshan | June 25, 2014 2:02 PM

دو شرکت آی ‏‌بی ‏‌ام و تویوتا قصد دارند با همکاری یکدیگر پلتفارم ویژه‌‏ ای را برای توسعه نرم‌‏ افزارهای قابل استفاده در خودروها طراحی کنند.ibmcar[1]

به گزارش از ویب ‏سایت zdnet، شرکت آی ‏‌بی ‏‌ام قصد دارد با همکاری تویوتا پلتفارم ویژه‌‏ای طراحی کند که زمینه را برای توسعه خدمات تله‌‏ ماتیک برای خودروها سهولت می ‏‌بخشد.

تله ماتیک حوزه ‏ای بین رشته ‏ای است که در آن تکنالوژی ‏های مختلفی مثل ارتباطات راه دور، علوم کمپیوتری، فناوری‏های خودرو، حمل و نقل جاده‏ ای و انجینیری برق با هم ترکیب می ‏‌شوند.

این همکاری شرکت آی‏ بی ‏ام را وارد میدان رقابت با سایر شرکت ‏‏‌های آی‌ تی میکند که در صنعت موتر سازی فعالیت میکنند.

شرکت گوگل هم ‏‌اکنون ائتلافی با نام ائتلاف آزاد موترسازان (OAA) را تشکیل داده است که در آن گروهی از شرکت‌‏های فعال در صنعت موتر های تیز رفتار سازی و آی‌ تی میکوشند سیستم عامل اندروید را وارد محصولات خودرویی کنند.

شرکت اپل نیز تلاش میکند جای پای خود در بازار فناوری‏‌ های سرگرمی قابل استفاده در خودروها را مستحکم کند.

شرکت بلک‏ بیری نیز پلتفارمی با نام QNX را برای موترهای تیز رفتار عرضه کرده است و مایکروسافت نیز با همکاری شرکت فورد بر روی سیستمی با نام سینک (Sync) کار میکند که قرار است در خودروها مورد استفاده قرار گیرد.

شرکت آی ‏‌بی ‏‌ام نیز قرار است به تویوتا در زمینه طراحی سیستم‌‏ ها و اپ ‏لیکیشن‌های تحت معماری خودروهای باز این شرکت کمک کند.

تویوتا هم‌‏اکنون دارای یک بسته نرم ‌‏افزاری ویژه با نام انتون (Entune) است که از آن در محصولاتش استفاده می‌‏کند.

پلتفارمی که آی ‏‌بی‏‌ ام برای تویوتا طراحی می‏‌کند دارای یک کیت توسعه نرم‏‌ افزاری ویژه است. این شرکت می‏‌کوشد با عرضه یک پلتفارم تک نرم ‌‏افزاره فرایند طراحی نرم‌‏ افزارهای مورد نظر را افزایش دهد.

این پلتفارم دارای یک امولاتور ویژه است که کار آزمایش و تست نرم ‌‏افزارهای طراحی شده را سهولت میبخشد. هسته اصلی این پلتفارم نیز میان‌‏ افزار ویژه ‏‌ای است که آی‌ بی ‌ام آن را Lotus Expeditor نامیده است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone
Endnotes:
  1. [Image]: http://wadsamstaging.barbaricum.com/dari/wp-content/uploads/ibmcar.jpg

Source URL: https://dari.wadsam.com/%d8%b4%d8%b1%da%a9%d8%aa-ibm-%d9%88-%d8%aa%d9%88%db%8c%d9%88%d8%aa%d8%a7-%d9%85%d8%b4%d8%aa%d8%b1%da%a9%d8%a7%d9%8b-%d9%be%d9%84%d8%aa%d9%81%d8%a7%d8%b1%d9%85-%d9%88%db%8c%da%98%d9%87-%db%8c%db%8c/