English | دری

شرکت IBM و تویوتا مشترکاً پلتفارم ویژه یی برای خود رو ها را طراحی میکنند

شرکت IBM  و تویوتا مشترکاً پلتفارم ویژه یی برای خود رو ها را طراحی میکنند

دو شرکت آی ‏‌بی ‏‌ام و تویوتا قصد دارند با همکاری یکدیگر پلتفارم ویژه‌‏ ای را برای توسعه نرم‌‏ افزارهای قابل استفاده در خودروها طراحی کنند.ibmcar

به گزارش از ویب ‏سایت zdnet، شرکت آی ‏‌بی ‏‌ام قصد دارد با همکاری تویوتا پلتفارم ویژه‌‏ای طراحی کند که زمینه را برای توسعه خدمات تله‌‏ ماتیک برای خودروها سهولت می ‏‌بخشد.

تله ماتیک حوزه ‏ای بین رشته ‏ای است که در آن تکنالوژی ‏های مختلفی مثل ارتباطات راه دور، علوم کمپیوتری، فناوری‏های خودرو، حمل و نقل جاده‏ ای و انجینیری برق با هم ترکیب می ‏‌شوند.

این همکاری شرکت آی‏ بی ‏ام را وارد میدان رقابت با سایر شرکت ‏‏‌های آی‌ تی میکند که در صنعت موتر سازی فعالیت میکنند.

شرکت گوگل هم ‏‌اکنون ائتلافی با نام ائتلاف آزاد موترسازان (OAA) را تشکیل داده است که در آن گروهی از شرکت‌‏های فعال در صنعت موتر های تیز رفتار سازی و آی‌ تی میکوشند سیستم عامل اندروید را وارد محصولات خودرویی کنند.

شرکت اپل نیز تلاش میکند جای پای خود در بازار فناوری‏‌ های سرگرمی قابل استفاده در خودروها را مستحکم کند.

شرکت بلک‏ بیری نیز پلتفارمی با نام QNX را برای موترهای تیز رفتار عرضه کرده است و مایکروسافت نیز با همکاری شرکت فورد بر روی سیستمی با نام سینک (Sync) کار میکند که قرار است در خودروها مورد استفاده قرار گیرد.

شرکت آی ‏‌بی ‏‌ام نیز قرار است به تویوتا در زمینه طراحی سیستم‌‏ ها و اپ ‏لیکیشن‌های تحت معماری خودروهای باز این شرکت کمک کند.

تویوتا هم‌‏اکنون دارای یک بسته نرم ‌‏افزاری ویژه با نام انتون (Entune) است که از آن در محصولاتش استفاده می‌‏کند.

پلتفارمی که آی ‏‌بی‏‌ ام برای تویوتا طراحی می‏‌کند دارای یک کیت توسعه نرم‏‌ افزاری ویژه است. این شرکت می‏‌کوشد با عرضه یک پلتفارم تک نرم ‌‏افزاره فرایند طراحی نرم‌‏ افزارهای مورد نظر را افزایش دهد.

این پلتفارم دارای یک امولاتور ویژه است که کار آزمایش و تست نرم ‌‏افزارهای طراحی شده را سهولت میبخشد. هسته اصلی این پلتفارم نیز میان‌‏ افزار ویژه ‏‌ای است که آی‌ بی ‌ام آن را Lotus Expeditor نامیده است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone

Tags assigned to this article:
آی بی امتویوتا

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*