English | دری

شرکت گوگل 30 میلیارد دالر از درآمد های خود را جهت خرید شرکت های آی تی مصرف مینماید

شرکت گوگل 30 میلیارد دالر از درآمد های خود را جهت خرید شرکت های آی تی مصرف مینماید

شرکت گوگل قصد دارد حدود ۳۰ میلیارد دلار از سرمGoogle-Moves-Intoایه خود را صرف خرید شرکت‏های غیرآمریکایی فعال در حوزه آی‌تی کند.

به گزارش از ویب ‏سایت computerworld، شرکت گوگل قصد دارد بین ۲۰ میلیارد تا ۳۰ میلیارد دالر از مفاد پس انداز را که از بازارهای بین‏المللی به دست می‌‏ آورد، صرف خرید شرکت‏های غیرآمریکایی و حقوق مربوط به فناوری‏های آی ‌تی کند.

این خبر از سندی به دست آمده است که گوگل سال گذشته به کمیسیون مبادلات و اوراق بهادار آمریکا(SEC) ارائه کرده است. این کمیسیون در آن زمان از گوگل خواسته بود برنامه خود را برای درآمدهای توزیع ‏‌نشده‏‌ اش با شفافیت بیشتری توضیح دهد.

بر اساس این گزارش، شرکت گوگل در سال ۲۰۱۲ حدود نیمی از درآمد خود را بازارهای خارج از آمریکا به دست آورده است و قصد دارد بخش قابل توجهی از آن را نیز صرف خرید شرکت‏‌های غیرآمریکایی کند.

گوگل اگر بخواهد این درآمد‌ها را در داخل آمریکا هزینه کند ناچار است مقادیر قابل توجهی از آن را به عنوان مالیات بپردازد. اما این غول جستجوگر در گزارش خود به کمیسیون مبادلات و اوراق بهادار آمریکا استدلال کرده است از آنجا که تجارت بین‏‌ا‌لمللی در حال گسترش به حوزه محصولاتی مثل ابزارهای همراه است که در آن رقبا و عرضه ‏‌کنندگان آمریکایی نیستند و در مقیاس بین‌‏المللی فعالیت میکنند، این تصمیم را اتخاذ کرده است.

شرکت گوگل در سال ۲۰۱۳ حدود ۴. ۱ میلیارد دالر را صرف خرید برخی شرکت‏های فعال در حوزه آی تی کرده است. این شرکت در چند ماهی که از سال جاری میلادی میگذرد نیز چند شرکت را خریده است که از آن جمله میتوان به شرکت‏هایی مثل دیپ‏ مایند، اسپایدر و رنگزپن اشاره کرد که به ترتیب در حوزه‏های هوش مصنوعی، مقابله با آگهی‏‌های تبلیغاتی تقلبی و خدمات فروشگاهی فعالیت می‌‏کنند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone

Tags assigned to this article:
شرکت گوگلگوگل

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*