English | دری

شرکت مایکروسافت موافق بر خرید Whats App ومخالف خرید نوکیا بود

شرکت مایکروسافت موافق بر خرید Whats App ومخالف خرید نوکیا بود

whatsappدر حالی که مایکروسافت همچنان بر مخالفت خود بخاطر خرید کمپنی نوکیا تاکید می‌کند، “بیل گیتس” میگوید که این شرکت از مدت‌هاپیش میل خرید شرکت WhatsApp را داشته است.

پیش از اینکه فیسبوک شرکت پیام رسانی WhatsApp را مبلغ 19 میلیارد دالر خریداری نماید این فکر بر سر سران کمپنی مایکروسافت نیز جریان داشت.

بر بنیاد این خبر “بیل گیتس”(Bill Gates) مدیرعامل اسبق مایکروسافت در مصاحبه جدید خود اظهار داشت که شرکت مایکروسافت از مدت‌ها قبل طرح خرید WhatsApp را بر سر خویش پروریش میداد که البته هیچگاه به این اطمینان نرسید که این وسیله انترنتی به اندازه‌ ای که فیسبوک برای آن سرمایه‌گذاری نمود، ارزش دارد.

آقای گیتس در بیانیه های خود گفت که WhatsApp یک شرکت کاملا ارزشمند به حساب میرود و خرید آن فواید فراوانی به ‌دنبال دارد.

او همچنین ابراز نمود که شرکت گوگل هم پیش از این‌ها قصد خرید WhatsApp را داشته که البته در این زمینه به توافقات لازم نرسیده است.

گفته میشود که اگر مایکروسافت این قرار داد را عقد می نمود، اپلیکیشن یاد شده را با پلتفورم ارتباطی خود موسوم به Skype یکجا میکرد تا استفاده کننده گانWhatsApp بتوانند از مزایای آن مستفید شوند.

پلتفورم پیام‌ رسان و ارتباطی Skype قابلیت‌هایی را در اختیار دارد که WhatsApp می‌کوشد با به ‌روزرسانی و ارتقا امکانات خود، آن‌ها را شامل شود.

از دیگر بخش‌های قابل ملاحظه در مصاحبه اخیر “بیل گیتس” می‌توان به ارتقاء بسته نرم‌افزاری Office  برای دستگاه‌های موبایلی اشاره کرد که بیش از یک دهه از زمان تولد آن می‌گذرد.

بنیانگذار مایکروسافت واضیح ساخت که شرکت مایکروسافت به اضافه یی موبایلی کردن این بسته نرم ‌افزاری نیاز دارد که اقدامات بیشتری را در دنیای دستگاه‌های موبایلی انجام دهد.

قابل یاد آوری است که آقای گیتس چندی قبل در صحبت‌های خود گفت که به همراه هیئت مدیره  شرکت مایکروسافت کاملا مخالف خرید شرکت نوکیا میباشد.

وی علاوه کرد””(Steve Ballmer)  که تا چند وقت پیش مدیریت شرکت مایکروسافت را بر دوش  داشت تنها شخصی بود که بخاطر خرید شرکت نوکیا تاکید می‌کرد و سرانجام با اصرارهای فراوان خود موفق شد این اتفاق را عملی کند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone

Tags assigned to this article:
whats appپیام رسان whats app

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*