English | دری

شبرغان: لیسه ابن یمین به همکاری مالی کشور آلمان بازسازی شد

شبرغان: لیسه ابن یمین به همکاری مالی کشور آلمان بازسازی شد

schoolمسوولین در ولایت جوزجان از بازسازی یک لیسه توسط برنامه های همکاری کشور آلمان خبر داده میگوید لیسه ابن یمین که از مدت 30 سال بدین سو بازسازی نشده بوده امکان فروریختن آن هر لحظه حس میشود که توسط کشور آلمان بازسازی گردیده.

وجه مصارفاتی 3 ساختمان این لیسه حدود 2 صد هزار دالر امریکایی شده است که پس از بازسازی توسط والی جوزجان، سرقونسل کشور آلمان درشمال و بزرگان محل گشایش یافته و به بهره برداری سپرده شد.

غلام حسن مدیر لیسه ابن یمین به رسانه ها گفت: لیسه ابن یمین که در مرکز شهر شبرغان قرار دارد حدوف 29 صنف درسی و اتاق های اداری دارد که اکنون ترمیم و بازسازی گردید و بیم قروریختن ساختمان این مکتب حل گردیده و آموزگاران به سهولت میتوانند به آموزش و پرورش ادامه دهند.

داکتر کارنیلوس زیمرمن سرقونسل کشور آلمان درشمال حین گشایش این مکتب از مردم ولایت جوزجان خواست تا پسران و دختران شان را تشویق نمایند که آموزش را فرا بگیرند و تا در زندگی خود موفق بدرخشند.

گفتنی است که لیسه ابن یمین در شهر شبرغان یکی از کهن ترین لیسه ها در این ولاین به شمار میرود چند قبل ساختمان نو و میدان فوتبال آن به همکاری تیم بازسازی ترکیه اعمار و بازسازی گردیده بود.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*