English | دری

سنگ بنای یک شفاخانه صد بستر در لغمان گذاشته شد

سنگ بنای یک شفاخانه صد بستر در لغمان گذاشته شد

Dalilیک شفا خان صد بستر در ولایت لغمان ساخته میشود، سنگ بنای این شفا خانه توسط دوکتور ثریا دلیل وزیر صحت عامه کشور در شهرک سلطان غازی بابا لغمان گذاشته شد.

 این شفا خانه صد بستر در زمین به مساحت سی و دو جریب ساخته میشود که بیش از 256 میلیون افغانی هزینه بر میدارد و از وجه مالی دولت افغانستان پرداخت میشود.

 به اساس گزارش وزیر صحت عامه کشور ساخت این مرکز درمانی را یک قدم مفید در امور انکشاف و توسعه خدمت رسانی صحی در کشور عنوان نموده میگوید؛ ساخت این درمانگاه یک پروژه توسعه اجتماعی و عام المنفعه میباشد که باشنده های لغمان و دیگر ولایات هجوار بویژه نورستان از آن مسفید میگردد.

 در این مراسم خانم دلیل ایجاد مراکز صحی را یک عنصر مهم در امور خدمات صحی دانسته، نقش متخصصین، دوکتوران، لابرانت و دیگر اعضای خدمات صحی را در خدمت رسانی صحی ارزنده دانسته و از تمامی باشنده های افغانستان خواست تا آن هارا حمایت نمایند.

در مراسم تهداب گذاری این مرکز درمانی عده زیاد از بزرگان محل به شمول فضل الله مجددی والی لغمان، نماینده گان شورای ولایتی لغمان، نمایندگاه مردم لغمان در شورای ملی و دیگر مسوولین دولتی حضور داشتند.

گفتنی است که پیش از این در این ولایت چنین یک مرکز درمانی بزرگ موجود نبود نیازمندان بخاطر تداوی به ولایات مانند ننگرهار، کابل و حتی بیرون از مرز افغانستان سفر می نمودند که این خیلی ها دشوار بود.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*